Следете не

Забава

На овие 3 хороскопски знаци во aприл ќе им оди буквално сѐ од рака


БИК

На Биковите ѕвездите за идниот месец јасно и гласно им порачуваат – оставете ги сите недоумици и стравови зад себе и тргнете кон нови победи. Веќе на почетокот на месецот може да очекувате промени во личното расположението, но и во ставот на луѓето кон вас.

Ќе видите дека ви се отвораат врати за кои никогаш не сте помислиле дека е можно, особено на љубовен план.

Запаметете, месец април за вас е месец на љубовта. На слободните припадници на овој знак им се насмевнува голема љубов, а за оние кои се во врска ова е идеален момент за следниот чекор, заеднички живот, веридба, брак, деца или нешто друго што планирате заедно да го направите.

ШКОРПИЈА

Месецот кој е пред огнените Шкорпии носи голем број предизвици, а токму тоа е она што ќе им ги разубави деновите. Ако сте припадник на овој знак, април за вас ќе биде сè, само досаден не.

Дури и на работа може да очекувате помали промени кои ќе ви одговараат, а на љубовно поле, баш онака како што сакате, ќе летаат искри од страст.

Особено во наредните 15 дена ќе почувствувате наплив на енергија и не се изненадувајте ако одеднаш почнат да ви се јавуваат луѓе со кои долго не сте се виделе.

РИБИ

Иако за поголемиот дел од знаците идниот месец не носи претерано добрини за напредување во работата, Рибите токму на ова поле ќе имаат најмногу успех во следните денови.

Ако сте посакувале унапредување и ако напорно сте работеле за да го заслужите – сега е моментот да разговарате со вашиот шеф.

Рибите кои „кубурат“ со пари и работа може да се надеваат на нови шанси, но запаметете ништо не паѓа од небо, за се е потребно сами да се потрудите, а ѕвездите се тука да ви помогнат.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 20 минути

Температурите паѓаат на -7 °C и лошо ќе влијае врз земјоделието

Студениот бран кој од денеска ја зафати територијата на Македонија и во текот на следните денови и тоа особено во...

КичевоПред 4 часа

Кичево: #TrashTag еко-акција во населба „Иванидол“ во недела на 31.03 – 10:00ч

Во борба против загадувањето и чувањето на здрава и почиста средина, граѓаните од населба „Иванидол“ – Кичево организираат доброволна #trashtag...

ЗабаваПред 5 часа

Понекогаш и крокодилот е добар такси превозник (ВИДЕО)

Крокодилот некогаш може да изненади со своите добри намери кон останатите животинчиња, погледнете го овој превоз на вода:

КичевоПред 8 часа

Нема активни пожари, изгаснати сите пламени јазици околу Кичево

По напорните обиди во претходните две деноноќија, кичевските пожарникари ги изгаснаа сите пожари што се појавија на неколку локации во...

Социјални мрежиПред 8 часа

Фејсбук акција! Избришани лажни профили, во нив Македонија на мета и останатите земји

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе ги избрише лажните профили од Македонија,Косово,Иран и Русија. Станува збор за профили за кои се...

ЗабаваПред 16 часа

Премиерно на YouTube: Вака изгледа веќе големиот хит „Нешто ќе те питам бабо“ на „Некст тајм“

Мартин и Стефан Филиповски вчера ја промовираа „Нешто ќе те питам бабо“, преработката на старата македонска песна. Денес слушнете ја...

СветПред 17 часа

Синот на Михаел Шумахер ќе тестира со Ферари уште во Бахреин

Синот на легендарниот пилот на Ф1, Михаел Шумахер – Мик ќе одржи прв тест во Формула 1 со тимот на...

СветПред 18 часа

Типов сакаше да краде во маркет, па си го доби квалитетно! (ВИДЕО)

Опуштено си влезе во маркетот за да краде, но одеднаш се тргна наопаку… Pa neka krade ponovo… 👊👊 😁#pljacka #lopov...

Временска прогнозаПред 21 час

АПРИЛ 2019 ќе биде екстремно топол месец во поголем дел на Европа

Феноменот ЕЛ НИЊО полека но сигурно ја загрева Европа а тоа се гледа по долгиот период на натпросечно високите температури...

ЗабаваПред 22 часа

Дневен хороскоп (26.03) Вторник

Овен Поволен ден ако сте планирале ново патување. Можете да очекувате убав ден за работа. Тежок период на полето на...

Во тренд