Следете не

Кичево

Најава: Од утре овие кичевски улици и месности ќе немаат електрична енергија

Avatar

Објавено пред

на

Најавен прекин на електрична енергија во нашиот регион, почнувајќи од утре 30.01.2020 од 09:00ч до 12:00ч Кичево – с.Осој, с.Раштани, ул.Осојски Пат, ЗИК Кошарани, ул.Влашки пат, с.Кнежино и дел од нас. Горно Пашино

И од 12:00ч до 16:00ч на кичевските улици: ул.Ѓурѓејца, ул.Ужичка, ул.Пресека, ул.Спасе Сиљаноски, ул.Стојан Бунгуроски, ул.Ѓорче Петров и ул.Влашки пат.

Извор: ЦУК

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Кичево

„Bacardi Lounge“ со информации за работно време на активната достава до вашата дестинација во Кичево.

Avatar

Објавено пред

на

Bacardi Lounge Bar – Кичево ги известува своите ценети клиенти дека храна можат да порачуваат на нивниот број 076/599-566, и тоа во новите термини согласно воведената вонредна состојба на „полициски час“, како и новите ограничувањата за движење преку викенд на цела територија на нашата држава.

понеделник-петок: 10:00 часот до 19:00 часот
сабота: 09:00 часот – 15:00 часот
недела ќе биде не работен ден.

Со почит.
/Бакарди

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Кичево

Четири лица од Кичево не почитувале забрана за движење, додека другите се во самоизолација

Avatar

Објавено пред

на

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие,  во периодот од 07 часот на 01.04 до 07 часот на 02.04.2020 година, четири лица во Кичево не ја почитувале забраната за движење за време на спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19.

Нема  собирања на граѓани, нарушувања на јавниот ред и мир и сообраќајни незгоди. Непречено се одвива контролата на лица кои се под мерките задолжителен државен карантин, здравствен надзор и домашна изолација и задолжителна 14-дневна самоизолација.

Извршени се 61 контроли на евидентираните лица со решение за изолација (Охрид-49, Струга-8, Кичево-4). Истовремено, евидентирани се 20 нови лица во самоизолација (Дебар-5 и Струга-15) и спроведени се 286 контроли врз лицата во самоизолација (Охрид-31, Струга-116, Кичево-02 и Дебар-137).

Полициските службеници извршија 107 контроли на угостителски објекти.

Извор: СВР Охрид

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Кичево

(ГАЛЕРИЈА) Априлска снежна идила во Кичево, пред полициски час #ОстаниДома

Avatar

Објавено пред

на

Најавениот снег пристигна и сеуште активно врне во Кичево.

Еве една мини-галерија пред „Полициски час“

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 1 час

5 починати и 53 новозаразени од Коронавирус е билансот во нашата држава

Во последниве 24 часа од последици од коронавирусот починаа 5 лица, дознава Алсат. Од нив 1 од Скопје, 2 од...

МагазинПред 15 часа

Во следната епизода на Фчерашни Новости: Како изгледа еден полициски час?!

Фчерашни Новости, на барање на своите фанови, ве носат одблиску на улиците на главниот град, со цел да посведочите како...

Временска прогнозаПред 16 часа

Денес врнежи од дожд, а на повисоките места снег, додека стабилизација може да се очекува во понеделник

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе...

ХороскопПред 18 часа

Хороскоп за денес (04.04) сабота

ОВЕН Имате можност својата кариера да ја пренасочите кон она што сакате да го работите. Но сѐ уште имате константни...

МакедонијаПред 19 часа

МВР: Викендов поголема контрола за време на Полицискиот час

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до...

ВидеоПред 21 час

(ВИДЕО Куче приметило бебенце дека не дише, еве што направи за да го спаси!

Тие не претпоставуваа дека Џук еден ден ќе им врати за целото внимание и љубов. Пред шест години, семејството Брукс...

МакедонијаПред 24 часа

Секоја чест! ЛУКОИЛ Македонија доделува гориво на институциите кои се справуваат со Коронавирусот

Во овие тешки услови од кои сме погодени сите, ЛУКОИЛ Македонија како дел од групацијата ЈАД ЛУКОИЛ, следејќи ги начелата...

КичевоПред 1 ден

„Bacardi Lounge“ со информации за работно време на активната достава до вашата дестинација во Кичево.

Bacardi Lounge Bar – Кичево ги известува своите ценети клиенти дека храна можат да порачуваат на нивниот број 076/599-566, и тоа...

МакедонијаПред 1 ден

Детали од МВР за физички нападната девојка од Штип

Вчера, односно на ден 02.04 Секторот за внатрешни работи Штип презеде мерки и активности при што врз основа ги лиши...

МакедонијаПред 1 ден

11 доктори од кумановската болница се новозаболени од Коронавирус

Единаесет здравствени работници од Општа болница Куманово во изминатото деноноќие биле регистрирани како позитивни на коронавирусот, пишува Телма. Информацијата за ТВ Телма ја...

НАЈЧИТАНИ