Следете не

Гејминг

Нашиот сервер во CS 1.6 ги доби и првите /top10 играчи, додека серверот е +4000 rank на GameTracker

Avatar

Објавено пред

на

Нашата мисија за останување дома и играње Counter Strike 1.6 е успешно реализирана и продолжува на наше огромно задоволство. Кичевчани покажаа дека во вистинско време сме го отвориле ултра популарнот сервер, кој плени 24/7 со својата стабилност и квалитетни модови кои не придонесуваат на поголем пинг.

Имено ова се првите топ 10 играчи кои се најуспешни до денес недела 29.03.2020.

По само-идентификација станува збор за следните играчи:

 1. Христијан / striker
 2. Даниел / 328i
 3. Миле / f0x
 4. Адмир / Mixhhy
 5. Антонио / MEGATRON
 6. Дарко / kt dzandaro
 7. Антонио / 1.3CDTI 
 8. valhalla / не пријавил име.
 9. bURNT / не пријавил име.
 10. Xavi / Љупче

Се надеваме на уште поинтересни scores, бидејќи по популарност, стабилност и scan-проверки, серверот на најголемата светска база на игри „Gametracker“ е издигнат за неверојатни 4000 места погоре што покажува дека успешно сме дејствувале да останете дома и да гејмате, почитувајќи ги превентивите и мерките за домашна изолација и полициски час.

За крај, фер плеј без *.ехе програми, за поголемо дружење!

Новите резултати и scores ќе ги објавиме следната недела! 🙂

connect or add to favorites: cs.porta.mk:27015

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Гејминг

По „Modern Warfare, GTA V“ на ред тотално бесплатна е „Civilization 6“

Avatar

Објавено пред

на

Epic Games продолжува со великодушното делење на бесплатни игри, па сега од целосно бесплатната GTA V, преминуваме во светот на стратегиите со Civilization VI.

Sid Meier’s Civilization VI е бесплатна за преземање на Epic Games Store платформата во текот на следните неколку дена, односно до 28-ми мај.

Процедурата за преземање е иста како иста како и досега, треба да ја посетите официјалната страница на играта, да поминете низ процeсот на купување кој нема да ве чини ништо и играта останува во вашата библиотека засекогаш.

Civilization VI е одлична стратегија, а во овој случај бесплатно се дели основниот пакет. Секако, доколку сакате да ја збогатите, секогаш можете да додадете некој од бројните DLC додатоци.

Според некои информации, Epic Games нема намера да сопре со делењето на бесплатни игри за своите корисници. После Grand Theft Auto V и сега Civilization VI, во следниот период гејмерите бесплатно ќе ги добијат и Borderlands The Handsome Collection и Ark Survival Evolved.

Извор: B92.net

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Гејминг

„Call of Duty: Warzone“ достигна 60 милиони корисници

Avatar

Објавено пред

на

Бесплатниот battle royale на Call of Duty: Warzone излезе на 5 Март со што веќе успеа да собере значителен број на играчи. Издавачот вели дека повеќе од 60 милиони играчи досега ја играле Warzone.

Warzone привлече 3 милиони играчи во првите 24 часа, 15 милиони во првите 3 дена. Во првите десет дена собра неверојатни 30 милиони корисници.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Гејминг

Оваа седмица нови #топ15 играчи на нашиот кичевски „Counter Strike“ сервер | #ОстаниДома #Играј #PortaMkGaming

Avatar

Објавено пред

на

Оваа седмица празнично ја заокружуваме во сосема поинаква и многу неизвесна /топ15 листа до самиот крај. Според бодовната состојба и „uptime“ на играчите за победници ги прогласуваме сите 15, но првите три места максимално припаѓаат на следните редовни играчи:

 1. Xin 👑
 2. pesterko 🥈
 3. shirgo 😀 🥉

Сите почести и за останатите:

Останете дома и заедно да се забавуваме на нашиот game-сервер почитувајќи го правилникот!

Гејмерски поздрав до следната недела, додека од денес сите scores се ресетирани!

connect: cs.porta.mk:27015 / add to favorite! 

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Здравје и убавинаПред 9 минути

Едноставен лек против воспаление на грло, ангина..

Се уште трае сезоната на настинки и грип, па еве еден многу едноставен рецепт… Потребни состојки: *1 цвекло *оцет Подготовка:...

Здравје и убавинаПред 10 минути

Ќе ви се најде: Домашен лек против главоболка кој го имаме сите при рака

Вообичаено кога имаме главоболка веднаш посегнуваме по некое апче. Можеби во моментот го решаваме проблемот, но ако тоа се случува...

Временска прогнозаПред 2 часа

Сончево и топло со засилен ветер, додека викендот што следи ќе имаме вакво време

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено...

ХороскопПред 5 часа

Хороскоп за денес (04.06) четврток

ОВЕН Може да се надевате на многу позитивни околности кои ќе ви донесат деловен успех. Преку интересната комуникација со личноста...

МакедонијаПред 7 часа

Конечна одлука, полицискиот час се враќа од утре!

На денешната седница на Влада, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, донесени се следниве одлуки со цел брза и...

МакедонијаПред 10 часа

Комисијата предлага полицискиот час да се врати на цела територија од 16:00 часот, додека во некои општини целосен карантин

Комисијата за заразни болести до Владата ќе достави предлог за повторно враќање на полицискиот час за време на претстојниот продолжен...

КичевоПред 11 час

Кичево вчера: ТППЕ изгаси стан во пламен, додека жител на с.Зајас каснат од куче скитник на ул. 4-ти Јули

На 02.06 2020 година, околу 13 часот, во стан на улицата „Борис Кидриќ“ во Кичево, случен е пожар, кој, со...

МакедонијаПред 12 часа

Денес троцифрен број на заразени од Ковид-19, дури 101, додека оздравени се 10, а починати четири лица

Во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нов случај со Ковид-19 и тоа во: Скопје-59,...

Временска прогнозаПред 20 часа

Денес облачно со сончеви периоди претпладне, додека кон крајот на денот ќе имаме локална појава на дожд и грмежи

Времето денес во претпладневните часови ќе биде сончево со мала до умерена облачност, додека на пладне ќе има извесно зголемување...

КултураПред 22 часа

Денес се празнува „Светиот цар Константин и Светата царица Елена“

Според Православниот календар за 2020-то Лето Господово, денес се празнува Христијанскиот празник: „Светиот цар Константин и Светата царица Елена Во...

НАЈЧИТАНИ