Следете не

Свет

Кога ќе вработите „некадардни“ луѓе, работите не одат како што треба! (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Свет

Бомба: Мајк Тајсон пуши марихуана од 40.000$

Avatar

Објавено пред

на

Поранешниот американски професионален боксер и светски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, купи ранч во Калифорнија,  на кој ги  одгледува сите  видови на марихуана.

Тајсон го  разви бизнисот во држава во која употребата на оваа дрога е легална. Му помага пријател и деловен партнер, поранешен играч на НФЛ, Ебен Бритон.

Тајсон  не само што произведува марихуана, туку и ја конзумира. Тој вели дека неговите „роба“ е одлична и тврди дека месечно пуши трева во вредност од  40.000$

Прочитај повеќе...

Свет

(ВИДЕО) Му покажа среден прст на моторџијата, па го погодил со шише, осветата беше брутална!

Avatar

Објавено пред

на

Еден мотоциклист ја снимил сопствената освета на возач на автомобил кој за време на возењето фрлил пластично шише кон мотоциклистот. Снимено со камера која се наоѓала на неговата кацига, ова видео го прикажува возачот на мотор во вожња на отворен пат.

Одеднаш, од неговата лева страна се појавува темно син автомобил, а лицето на совозачкото место го спушта стаклото и на бајкерот му покажува среден праст. Кога бајкерот одлучил да возврати со иста мера, совозачот на него фрла пластично шише полно со вода. Овој потег го разбеснил мотоциклистот кој подготвил брутална освета…

Погледнете:

Прочитај повеќе...

Свет

(ВИДЕО) Жена крадец била фатена на дело, а полицијата ја платиле храната, наместо да ја уапсат!

Avatar

Објавено пред

на

Тројца полицајци неодамна дошле во еден Њујоршки супермаркет поради пријава за кражба. Жената која била фатена на дело признала дека храната ја крадела поради тоа што била гладна. Наместо да ја уапсат, тие и ја платите храната, за да може да оди дома со топол оброк.

Тие тројца ја испратиле до касата и заедно платиле 30 долари за нејзините намирници. Продавачот кој се нашол таму во тој момент го снимил моментот, а видеото набрзо станало вирално.

Што вие мислите за чинот на овие полицајци? Дали и вие на ист начин би му помогнале на личноста, ако сте сигурни дека и е потребна помош?

Извор: Rabotnik.mk

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 2 часа

Поранешен сопруг на дебарчанка извршил полов напад врз нејзиниот син

На 18.08.2019 во 15.15 часот во Полициската станица Дебар, 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14.07. до 04.08.2019 во...

ХроникаПред 6 часа

Трагедија го потресе Ресен: Загина младо момче при удар на дрво во глава, додека работел

На 18.08.2019 во 15:40 часот во Полициската станица Ресен од Итната медицинска помош било пријавено дека во с.Брајчино, при сеча...

МакедонијаПред 6 часа

Вечерва дизелот поскапува, бензините остануваат непроменети. Ова е новата цена

Регулаторната комисија за енергетика на својата интернет страна го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи во сила...

ЗабаваПред 8 часа

Миа Калифа откри колку пари заработи во порно индустријата

Поранешната порно ѕвезда Миа Калифа откри колку пари има заработено од порно филмовите кои ги сними пред 5 години, а...

Временска прогнозаПред 9 часа

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец....

ХороскопПред 18 часа

Денешен Хороскоп (19 август) понеделник

Овен Ако очекувате прилив на пари, можете да се надевате на успех. Ви доаѓа можност на личноста која ви се...

БалканПред 1 ден

(ГАЛЕРИЈА) Македонци доминираа на „Night Car Meet 2k19“ во Врање, нашите „Car Club-Kicevo“ и останатите авто-клубови од Скопје и Охрид ги собраа пехарите!

И оваа година после како што најавија бурните периоди од убави случувања популарните „Major Team“ од Врање ни приредија одличен...

Живот и стилПред 1 ден

Како да ја победите депресијата по одморот?

  Годишниот одмор е прекрасно време за полнење на батериите и подготовка за нови предизвици. Но, еуфоријата и задоволството кои...

Живот и стилПред 1 ден

Со мене треба да знаеш како…

Еден ден, додека седевме на една клупа во парк, тој се сврте и ми рече: „Кралице, со тебе човек треба...

Живот и стилПред 1 ден

7 докази дека сте супер тетка

Да се биде тетка е една од најубавите одговорности. Тетките развиваат многу убав однос со своите внуци. Тие се нивната...

НАЈЧИТАНИ