Кичево Случувања

Во Кичево: Страшно невреме од дожд и ветар одкорна кров од куќа (ВИДЕО)

Страшно невреме проследено со пороен дожд, ветер и грмежи попладнево го погоди Кичево.

Од силината на ветерот делови од кровови летале од згради и куќи.