Следете не

Музика

Благодарност и до кичевчанец: „Некст тајм“ со најава за големата промоција на „Нешто ќе те питам бабо“

„Некст тајм“ ја најавија промоцијата на својот следен проект што ќе ги наследи ремек-делата „Ја излези Ѓурѓо“ и „Слушам кај шумат шумите“, за кои добија само пофалби од македонската, но и од регионалната публика. Овој пат станува збор за темата „Нешто ќе те питам бабо“, зад која повторно застанува истиот тим, односно за аранжманот се погрижи маестралниот Никола Мицевски, а за екранизацијата режисерот Огнен Шапковски.

„Со гордост ви најавуваме промоција за нов видеозапис, за уште една македонска народна песна ’Нешто ќе те питам бабо’. Веруваме дека и по третпат ќе ве направиме горди и ќе ја зачуваме македонската песна заедно“, порачаа браќата Мартин и Стефан Филиповски најавувајќи ја промоцијата што ќе се одржи в понеделник, 25 март 2019 г., во Драмскиот театар во Скопје со почеток од 20.00 часот. Влезот е слободен за сите љубители и поддржувачи на македонската музика и на „Некст тајм“.

Како особена благодарност за својот придонес во проектот на овие млади момчиња своја заслуга зеде и нашиот кичевчанец и пријател Филип Митрески-Панчо..

Браво!

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 3 часа

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец....

ЗабаваПред 5 часа

Денешен Хороскоп (27 Јуни) Четврток

Овен Работа Имате шанса да ги ставите своите идеи во акција. Ќе ја имате поддршката на лице во знак на...

ЗабаваПред 7 часа

„Check In“: Bionda Band & Addicted 2 U, резервирај за забава!

Бидете дел од домашните збиднувања со „Check In“ Четврток: Bionda Band ●LIVE Петок: Addicted 2 U ●LIVE Резервации на тел:...

СветПред 14 часа

Куче фрлено во катран без грам совест го оставиле да умре, но сепак се спасило (ВИДЕО)

Животните можеби имаат начини да се заштитат себе си, но кога се со луѓето, тогаш може само да веруваат во...

СлучувањаПред 15 часа

(ФОТО) Гушнати татко и ќерка починаа од како не ја препливаа реката за да го остварат сонот

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на...

НастаниПред 15 часа

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар...

КичевоПред 15 часа

По повод празникот св.Јован Крстител-Иванден во с.Староец ќе се одржи дводневен турнир во мал фудбал

По повод големиот христијански празник св.Јован Крстител – Иванден во кичевското с.Староец традиционално се организира турнир во мал фудбал. За...

КичевоПред 18 часа

ЕВН: Овие кичевски улици ќе бидат два часа без струја

ЕВН известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 26.06.2019 година без електрична енергија ќе останат: Од...

ЗабаваПред 1 ден

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

НАЈЧИТАНИ