Македонија Случувања

Од ноќеска поскапуваат горивата, ова е новата цена!

Според традиционалното променување на цените на горивата на секоја втора недела, регулаторната комисија за енергетика според нивната денешна одлука за промена на цените на горивата, одлучија од полноќ цените  да се зголемат и тоа за бензините за 1 и половина денар, додека дизелот за 1,5 денар.

Односно со ова поскапување цената на EУРОСУПЕР БС-95 од полноќ ќе изнесува по 62 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 по 63,5 денари, а додека ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по 60 денари за литар..

Овие нови цени ќе важат во наредните две недели по кои ќе следува нова одлука, а ние повторно ќе ве известиме..