Забава Занимливости Хумор

Нова ХИТ Пакистанска верзија на мега хитот на Guns N’ Roses „Sweet Child O’ Mine“ (ВИДЕО)

На интернет протече нова верзија на мега хитот „Sweet Child O’ Mine“ од легендарните Guns N’ Roses интерпретирана од дечки од Пакистан.

Како што може да видиме, видеото е со саркастичен наслов во превод: Еве зошто Guns N’ Roses ја откажаа турнеата во Пакистан, 🙂

Уживајте! 😀

Why Guns n Roses cancelled their Pakistan tour…

Geplaatst door Savio D'Sa op Zondag 8 juli 2018