Следете не

Мобилни уреди

Највозбудливата нова функција на мобилните телефони

Кога беше претставен Huawei Mate 20 Pro, веднаш ни го привлече вниманието со безжичното полнење  меѓу другото, но и полнењето на другите модели на мобилни телефони! Huawei ова посебно го истакна во презентацијата, бидејќи сакаше сите да знаат дека Mate 20 Pro има доволно голем капацитет на батерија и способност да ги наполни конкурентните модели.

Да, Huawei Mate 20 Pro е во состојба безжично да наполни друг мобилен телефон или било кој друг уред – слушалки, часовници, спортска опрема, фитнес додатоци и многу повеќе – едноставно дејствува како безжичен полнач!

За да ја користите оваа опција, треба да отидете во Поставки> Батерија> Повратно бежично полнење и стартувајте го лизгачот надесно. Ќе добиете објаснување на сликата за тоа како оваа опција се полни и повратното безжично полнење е активно.

Huawei Mate 20 Pro овозможува полнење на сите уреди со “Qi-wireless charging”, што е нагласено во документацијата и на кутиите од уредите.

Полнењето го пробавме со Apple iPhone X, Sony Xperia XZ2 и Samsung Galaxy Note 9 моделите и со сите работи безпрекорно. Брзината на полнење е стандардна, а полнењето може да се изврши исклучиво со задниот дел – да бидеме попрецизни, полнењето работи дури и кога телефонот има силиконска маска.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 4 часа

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 4 часа

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

Без категоријаПред 12 часа

Со ѕидни цртежи учениците од ОУ „Санде Штерјоски“ го разубавија училиштето

Благодарение на инвентивноста и желбата на учениците од осмо и деветто одделение, ѕидот на училиштето во кое до скоро ја...

Без категоријаПред 13 часа

Закопал стара гума во дворот. Ќе се воодушевите кога ќе видите зошто!

Луѓето од секогаш се во потрага по креативни идеи кои ќе го разубават нивниот животен простор, а кои не бараат...

Без категоријаПред 13 часа

Позитив видео кое ќе ве наежи, пробај да не заплачеш!

Видео на кое не можете а да не пуштите солзи….

ЖивотПред 13 часа

Притисокот кој родителите од Кина го вршат врз своите ќерки за да се омажат до 25-тата година

Видео со моќна порака го прикажува притисокот кој родителите од Кина го вршат врз своите ќерки за да се омажат...

Временска прогнозаПред 13 часа

Кон крајот на денот ќе биде нестабилно со можни врнежи од дожд во реони

Времето попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со...

ЗабаваПред 1 ден

Дневен Хороскоп (25 Јуни) Вторник

ОВЕН Иако вашите очекувања не се преголеми, денес е неповолен ден за вас, па тешко дека ќе успеете да остварите...

КичевоПред 1 ден

Св.Пречиста Богородица: Косење на ливади оваа сабота и недела, обезбеден превоз за сите што ќе пружат помош

Почитувани пријатели Ве известуваме дека на ден 29.06 сабота и 30.06 недела се започнува со косење на Манастирските ливади од...

КичевоПред 1 ден

Прскање против комарци во наредните два дена во Општина Кичево

Во наредните два дена на територија на Општина Кичево ќе се спроведе превентивна систематска дезинсекција. Оваа операција ќе се изведува...

НАЈЧИТАНИ