Случувања Спорт

Маријано Дијаз е новата „седумка” на Реал Мадрид (ФОТО)

Реал Мадрид официјално го претстави Маријано Дијаз како ново засилување во клубот.

Дијаз претходно настапуваше во Реал, па беше продаден на Олимпик од Лион, а по само една сезона во францускиот клуб се враќа во Мадрид за сума од 20 милиони евра.

Впечатливо за неговото враќање во Реал е дека тој ја има честа да го носи бројот седум, кој му припаѓаше на Кристијано Роналдо.