Следете не

Свет

(ФОТО) Девојка објави добитно ливче од обложувалница, па некој ги подигна парите место неа

Полицијата од Умаг примила пријава од 27-годишна девојка која тврди дека е измамена за неколку стотини куни.

На 17 јануари, откако дознала дека нејзиното уплатено ливче во обложувалница е добитно, девојката на социјалните мрежи објавила фотографија од добитниот тикет. Кога отишла да си ги подигне парите во обложувалницата, добила известување дека не може да го направи тоа бидејќи некој веќе ја подигнал добивката од тој тикет пред неа.

Полицијата од Умаг сега трага по непознатиот сторител, а полициската управа ги предупредува граѓаните да бидат внимателни со информациите кои ги споделуваат и фотографиите кои ги објавуваат на социјалните мрежи. Очигледно, не е баш паметно на „социјалата“ да се фалите со добитните ливчиња од спортското кладење.

Полициските служби предупредуваат дека во ваков случај, сторителот на кривичното дело преку компјутер може да влези на интернет страницата од обложувалницата, да го впише бројот на вашето добитно ливче и кодот и на својата корисничка сметка да си ја исплати добивката.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 14 минути

Откриен изгледот на новата серија 1 на BMW

Во пресрет на премиерата закажана за 27 мај, BMW на својот Instagram профил објави тизер фотографија на која јасно се...

КичевоПред 7 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 8 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 9 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

НАЈЧИТАНИ

Close