Временска прогноза Случувања

Oблачно и посвежо со повремени локални врнежи

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе дува умрен до засилен северозападен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 21 до 31 Целзиусови степени.

Во Кичево, променливо облачно и нестабилно и максимална дневна температура до 27 степени