Следете не

Живот

На малиот Виктор му е потребна нашата помош за домашна терапија, да бидеме хумани!

 

Драги наши читатели и добронамерни луѓе ширум нашата држава и светот!

Да бидеме хумани и да спасиме млад живот!

Се работи за малиот Виктор Трајковски кој е роден на 26.08.2013 година од Тетово.

Како што успеавме да дознаеме детето се лекувало во одделот за хематологија и онкологија во ЈЗУ Клиника за Детски болести каде на Виктор примал дијагноза за „ALL“.

После долгиот едногодишен престој во болницата, лекувањето мора да продолжи во домашни услови со таблетарна хемотерапија. Терапијата е интензивна и бара посебен хигиенски режим и третман. 

Родителите Анче и Новица бараат помош за нивното синче, бидејќи неопходни се дополнителни финансиски средства како би можеле лекувањето успешно да го завршат.

Нашиот портал хуманитарно застанува зад нивната молба и упатуваме апел за помош на ова семејство – кој колку може!

За сега е отворен број за донации само за корисниците од VIP Оператор📞 143-479

Трансакциска сметка: 200002275958522

Име на банка: Stopanska Banka AD Skopje

Примач: Aneta Trajkovska

Цел на дознака: Za donacija na Viktor Trajkovski

За хуманите луѓе надвор од 🇲🇰: 

IBAN Code: MK07200001957125730

SWIFT: STOB MK 2X

Огромна благодарност до сите луѓе кои ќе пружат помош на било каков начин, за да може Виктор успешно да се излекува и да му се радува на животот! 🙏

 

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 3 часа

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец....

ЗабаваПред 5 часа

Денешен Хороскоп (27 Јуни) Четврток

Овен Работа Имате шанса да ги ставите своите идеи во акција. Ќе ја имате поддршката на лице во знак на...

ЗабаваПред 8 часа

„Check In“: Bionda Band & Addicted 2 U, резервирај за забава!

Бидете дел од домашните збиднувања со „Check In“ Четврток: Bionda Band ●LIVE Петок: Addicted 2 U ●LIVE Резервации на тел:...

СветПред 15 часа

Куче фрлено во катран без грам совест го оставиле да умре, но сепак се спасило (ВИДЕО)

Животните можеби имаат начини да се заштитат себе си, но кога се со луѓето, тогаш може само да веруваат во...

СлучувањаПред 15 часа

(ФОТО) Гушнати татко и ќерка починаа од како не ја препливаа реката за да го остварат сонот

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на...

НастаниПред 15 часа

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар...

КичевоПред 15 часа

По повод празникот св.Јован Крстител-Иванден во с.Староец ќе се одржи дводневен турнир во мал фудбал

По повод големиот христијански празник св.Јован Крстител – Иванден во кичевското с.Староец традиционално се организира турнир во мал фудбал. За...

КичевоПред 18 часа

ЕВН: Овие кичевски улици ќе бидат два часа без струја

ЕВН известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 26.06.2019 година без електрична енергија ќе останат: Од...

ЗабаваПред 1 ден

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

НАЈЧИТАНИ