Следете не
Временска прогнозаПред 3 дена

Мај месец динамичен и нестабилен, температури до 30°, но и дожд и грмежи!

КичевоПред 3 дена

Нашиот храм Св.Петар и Павле организира Велигденски натпревар во повеќе категории

ЗабаваПред 3 дена

Дневен Хороскоп | 19.04 (Петок)

СветПред 3 дена

Во Кина на аеродром на „рендген“ во куферите најдоа дете на скенер (ВИДЕО)

ЗабаваПред 3 дена

Дедово сам си го зема бастунот кога му паѓа, но со финта и тоа пред женска! (ВИДЕО)

ЗабаваПред 3 дена

Србин во Саудиска Арабија – „Немој sleep, we played ко курац, not good мајсторе“ (ВИДЕО)

ЗдравјеПред 3 дена

3 кафиња во денот ќе ве оддалечат од болести, дознајте повеќе.

ЗабаваПред 4 дена

Дневен Хороскоп | 18.04 Четврток

СветПред 4 дена

Дали оваа личност е директниот предизвикувач на пожарот во Нотр Дам?

ЗабаваПред 4 дена

Не сте виделе поголем „Ракун“ (ВИДЕО)

КичевоПред 4 дена

„Горсај“ – Кичево со нови производи и викенд акција на „INGCO“ производите 10% намалување на цени!!

Временска прогнозаПред 5 дена

Од следната недела очекуваме конечно затоплување на времето

ЗабаваПред 5 дена

Хороскоп за денес (17.04) Среда

КултураПред 2 недели

Кичевчанче учествува на конкурс за краток видео филм, на тема „Загадувањето тивок убиец на нашата иднина“ (ВИДЕО)

ЗабаваПред 2 недели

Тркалање, акање од земја и слично – ова се вика жестока трка (ВИДЕО)

СлучувањаПред 2 недели

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Гимнастичарка ги скрши двете нозе на натпревар

ЗабаваПред 2 недели

За сите зависници од адреналин, повелете.. (ВИДЕО)

БалканПред 2 недели

Поранешната девојка на Саша Ковачевиќ два дена плаче поради неговата нова песна

СпортПред 2 недели

Погодок по два месеци на Салах му донесе победа на Ливерпул! (ВИДЕО)

ЗабаваПред 2 недели

Типов заработува од правење сандали, ама експресно од гума! (ВИДЕО)

Гејминг во МакедонијаПред 2 недели

#ТАГНИ си некој што е лош во паркирање (ВИДЕО)

ЗанимливостиПред 2 недели

Новиот руски дрон е вооружен со огнено оружје (ВИДЕО)

СветПред 2 недели

Застрашувачка снимка: Ова се вика СРЕЌА, погледнете го моментот кога децата слагаат од автобус!

КичевоПред 3 недели

Кичево: НЛО се сруши на стадионот во Крушино (ВИДЕО)

ЗанимливостиПред 3 недели

Си уживаа во својот приватен базен, но на крај безбедносната камера сними кошмар! (ВИДЕО)

ЗабаваПред 4 недели

Го акна бричот на нозе, око не и трепина. (ВИДЕО)

Култура

Технологија

Социјални мрежиПред 2 недели

Новата опција на „фејсбук“ што сигурно ќе ви се допадне!

На Фејсбук апликацијата на андроид, одете на news feed и притиснето го копчето „more”, кое изгледа како две хоризонтални црти....

Мобилни уредиПред 3 недели

HUAWEI со новата P30 серија ги менува правилата за фотографирање

Воведување за прв пат во светот Leica Quad камера на паметен телефон за да ги сними најдобрите фотографии дење и...

Социјални мрежиПред 4 недели

Фејсбук акција! Избришани лажни профили, во нив Македонија на мета и останатите земји

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе ги избрише лажните профили од Македонија,Косово,Иран и Русија. Станува збор за профили за кои се...

Социјални мрежиПред 4 недели

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

Мобилни уредиПред 1 месец

Samsung го најави Galaxy Fold

Покрај новите Galaxy S10 Galaxy и средната класа на Galaxy A30 и A50 , Samsung неодамна го претстави иновативниот Galaxy...

Социјални мрежиПред 1 месец

Фејсбук: Проблем со серверите причина за падот на социјалните мрежи

Фејсбук ја обвини „промената во конфигурацијата на серверите“ за најголемиот пад во таа социјална мрежа во историјата, каде што апликациите...

Close