Следете не

Култура

Технологија

Социјални мрежиПред 4 дена

Facebook ги ограничува (LIVE) вклучувањата за корисниците на своите страници и профили

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо, со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по...

Мобилни уредиПред 6 дена

Чудовиште од телефон: Xiaomi MI 9 PRO ќе има четири камери, моќен процесор и батерија

Кинески извори објавија дека Xiaomi се подготвува да објави подобрена верзија на предводникот Mi 9 Pro. Паметниот телефон ќе има...

Мобилни уредиПред 1 недела

Неодоливиот Huawei Mate 30 Pro, во јавност неговите први детали

Не поминаа ни цели два месеци откако Huawei го претстави флегшип моделот од серијата P30,  а веќе почнаа да кружат...

Социјални мрежиПред 3 недели

„Фејсбук“ пред огромни промени, но и сината боја ќе стане минато – дознајте што прво ќе се смени (ВИДЕО)

Следи серија на промени во социјалните мрежи во сопственост на компанијата, меѓу кои и „Инстаграм“ и „ВатсАп“, откри на конференцијата...

Мобилни уредиПред 4 недели

Samsung Galaxy S10 сега поддржува специјален режим за снимање ноќно време

Samsung започна да дистрибуира ново софтверско ажурирање на сопствениците на Galaxy S10, во кое има неколку интересни подобрувања. Сепак, главниот...

Социјални мрежиПред 1 месец

Новата опција на „фејсбук“ што сигурно ќе ви се допадне!

На Фејсбук апликацијата на андроид, одете на news feed и притиснето го копчето „more”, кое изгледа како две хоризонтални црти....

Close