Следете не

Култура

Технологија

Мобилни уредиПред 2 дена

Note 10 PRO се очекува да биде телефон на годината!

Протекоа фотографии за изгледот на долгоочекуваниот премиум телефон од Samsung. Note серијата секогаш била најдоброто од корејскиот производител, а оваа година се...

ТехнологијаПред 3 дена

Како до брза и точна информација?

Информирањето некогаш и сега Ако пред дваесетина години луѓето се потпирале на своите роднини и пријатели секогаш кога ќе им...

Мобилни уредиПред 3 дена

ВНИМАНИЕ: На „Viber“ & „WhatsApp“ се шири вирус со натпис „Адидас подарува бесплатни 1800 маици“

И покрај големиот апел од соседна Србија дека се инфектирани многу корисници во нивниот регион преку популарната социјална мрежа „Viber“...

Мобилни уредиПред 2 недели

Фејсбук ќе го нема на новите телефони од Huawei

Од компанијата „Фејсбук“ потврдија дека нивната мобилна апликација нема да ја има во прединсталацијата на новите смартфони кои ќе ги...

ТехнологијаПред 3 недели

Google ја откри причина за падот на системот

Компанијата Google потврди дека вчера имало спорадични прекини во сервисот поради „задушување“ на мрежата, поради што некое време не работеле...

Социјални мрежиПред 1 месец

Facebook ги ограничува (LIVE) вклучувањата за корисниците на своите страници и профили

Фејсбук соопшти дека го заострува пристапот до објави во живо, со цел да го спречи ширењето на насилни видеа по...