Следете не

Временска прогноза

(ФОТО) Паѓа снег на Стража, се очекува и на пониските места, а од понеделник разведрување

Avatar

Објавено пред

на

Моментално паѓа снег на превој Стража, така што времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно и студено со услови за провејување на слаб снег, особено на северот од земјава.

Превој Стража пред 30 минути

Ќе дува повремено силен северен ветер со брзина и над 70 км/час.

Утринската температура ќе се движи од минус осум до еден, а дневната од минус шест до шест степени.

Во Скопје, облачно и студено. Ќе дува умерен, повремено силен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до три степени.

Од понеделник следува период на стабилно и посончево време со умерен северен ветер и ниски утрински температури.

Временска прогноза

Утрово студено, додека преку ден ќе имаме сончево време. Од четврток дожд, а некаде и снег

Avatar

Објавено пред

на

Времето во Македонија наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 7 до нула, а дневната од минус 8 до 18 степени.

Во Скопје наутро студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од север. Утринската температура ќе се спушти до минус 4, а дневната ќе достигне до 15 степени.

Од понеделник до среда ќе дува повремено силен ветер. Од вечерта кон четврток од запад ќе започнат врнежи кои ќе бидат претежно од дожд, а на планините од снег.

Во четврток од изутрина, особено во западните делови и на север врнежите од дожд понекаде ќе преминуваат во врнежи од снег.

Прочитај повеќе...

Временска прогноза

Ветерот го донесе снегот: Веќе над Кичево се формираат бели облаци, се оствари ли прогнозата за промена на времето?!

Avatar

Објавено пред

на

Под влијание на северен ветер се забележуваат снежни наноси во Кичево но сепак со помал интензитет

Утре ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег.

Во следните денови времето ќе биде стабилно, повремено со засилен ветер.

Прочитај повеќе...

Временска прогноза

Најмногу дожд во Охрид и Лазарополе, на Шапка 3 сантиметри снег

Avatar

Објавено пред

на

Во изминатите 24 часа најмногу дожд има наврнато во Охрид и Лазарополе – три литри на метар квадратен, како и во Скопје, Куманово, Крива Паланка, Маврово, Крушево и Дојран.

Снег има на планините, но малку. На Попова Шапка – три сантиметри, на Маврови Анови и Крушево два сантиметри и во Лазарополе еден сантиметар.

За денеска синоптичарите најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, но веќе во попладневните часови врнежите ќе преставуваат и ќе ги има само во јужните делови од државата. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10 степени.

Во Скопје слично време со максимална температура до девет степени.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 11 час

Утрово студено, додека преку ден ќе имаме сончево време. Од четврток дожд, а некаде и снег

Времето во Македонија наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до...

ХороскопПред 15 часа

Хороскоп за денес (23.02) недела

Овен Моментално сте посветени на некои семејни проблеми па немате доволно концентрација за работата. На полето на љубовта, најважно е...

Здравје и убавинаПред 18 часа

Направете природен лек против кивавица

За многу луѓе кивавицата е синоним за сезоната на вируси . Досадна и упорна. За да ја победите, обидете се...

СпортПред 1 ден

(ВИДЕО) Да не беше Левандовски, грешката на голманот Ноер скапо ќе го чинеше!

Баерн – Падерборн 1:1 на полувреме во рамките на Бундес лигата. Баерн поведе со голот на Гнарби, но пред крајот...

ЗанимливостиПред 1 ден

(ВИДЕО) Со парче бакарна жица и потрошена батерија направи изум и изненади милиони!

Некогаш човечката генијалност и науката може прилично да не изненадат. Она што ќе го видите во ова видео е чиста...

ХороскопПред 2 дена

Денешен Хороскоп (22.02) сабота

ОВЕН На некој начин сега ја докажувате својата посветеност на работа. Важно е да се посветите максимално на своите цели....

Временска прогнозаПред 2 дена

Ветерот го донесе снегот: Веќе над Кичево се формираат бели облаци, се оствари ли прогнозата за промена на времето?!

Под влијание на северен ветер се забележуваат снежни наноси во Кичево но сепак со помал интензитет Утре ќе преовладува променливо...

ВидеоПред 2 дена

(ВИДЕО) Младоженецот и залепи шамар на невестата: Таа се сруши, а гостите се шокираа!

Видеото од свадбата со непозната локација стана вирален хит поради одвратното однесување на младоженецот кон сопругата. На краткото видео се...

КичевоПред 2 дена

Во Кичево дарувани 28 единици крв за светскиот ден на извидништвото

Под мотото „Направи добро дело, дарувај крв“ и по повод на Светскиот ден на извидништвото 22 февруари, извидничкиот одред „Мирко...

КичевоПред 2 дена

Двајцата кинези од Синохидро во с.Извор кичевско, ќе бидат две недели во карантин

Во барака во кичевското село Извор две недели во карантин ќе поминат двајцата инженери од Кина кои работат на автопатот...

НАЈЧИТАНИ