Македонија Свет Случувања

Горан Пандев стана татко по трет пат

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на нашата селекција, Горан Пандев по третпат стана татко откако на свет, сопругата Надица ја донесе ќеркичката Софија.

 

Оваа вест ја објави неговиот клуб Џенова по пат на „Твитер“ и му честиташе на својот фудбалер за приновата