Спорт

Видете како Халдорсон „го прочита“ пенал ударот на Меси (ВИДЕО)

Во 63-та минута Аргентина имаше прилика за повторно водство против Исланд откако беше досуден пенал за Аргентинците, но исландскиот голман Халдорсон со епска одбрана го задржа нерешениот резултат. Ретко кога Меси промашува пенал, па оваа ситуација сигурно долго ќе се врти по интернет.