Следете не

Случувања

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Питон удави дресер во циркус, публиката остана без тон мислејќи дека тоа е точката на претставата

Avatar

Објавено пред

на

Дресер на змии починал додека изведувал точка со питон за време на циркуска претстава. Не е познато каде е снимено видеото, но се претпоставува дека е во Русија.

Момчето излегло на сцена и по десетина секунди се струполило на земја со змијата околу врат, а гледачите мирно ја следеа претставата мислејќи дека баш така треба да изгледа дел од планираната точка.

Двајца колеги на дресерот се обиделе да го спасат, но како што може да се забележи, беше предоцна.

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 46 минути

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 1 час

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 6 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 6 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 6 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 7 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 8 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 10 часа

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

КичевоПред 1 ден

(ДРОН ФОТО) Во одличен македонски амбиент започнаа „Белички средби“ 2019 во с.Белица – Кичевско

Кичевското село Белица ужива во спектарот на традиционалните „Белички средби“. Како и минатата година на барање на организацискиот одбор сме...

ЗабаваПред 1 ден

Викенд Хороскоп (21 Јули ` Недела)

Овен Работа – Свесни сте за тоа колку многу се вложувате во работата, имате јасен став и сигурни сте во...

НАЈЧИТАНИ