Следете не

Забава

Play Station се враќа со 20 хит игри! (ФОТО+ВИДЕО)

PlayStation Classic донесува со себе и 20 игри, кои не обликуваа сите нас – гејмерите!

Каква вест! Sony Computer Entertainment најави дека PlayStation верзијата ќе биде вратена во декември како PlayStation Classic, заедно со 20 игри, кои го промениле светот на гејмерите.

PlayStation Classic е по димензии изненадувачки мал, многу помал од оригиналниот, кој имаше CD читач во себе (точно 45 % помал, вели Sony) и доаѓа со два џоистика, класични, како што се користеа во деведесетите години. Во кутијата со конзолата за 99 долари доаѓа само уште USB кабел и HDMI кабел, како и кратко упатство.

Бизарно е што Sony одлучи да испорача конзола без струен адаптер, кој се купува одделно – зошто, побогу ?! Добро, тука е USB портот, но зошто да ги ограничувате корисниците само на тој извор на напојување, а и не ги држиме сите USB приклучоците по дома или блиску до телевизорот, нели?

Како и да, на конзолите се наоѓаат игрите Final Fantasy VII, umping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 и Wild Arms. За жал, Sony не открива кои се игри доаѓаат со конзолата, па можеме да нагаѓаме – кои игри вие би сакале да ги видите на PlayStation Classic конзолите?

Sony PlayStation Classic ќе се продава на 3 декември прво во САД и Канада.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 5 минути

Откриен изгледот на новата серија 1 на BMW

Во пресрет на премиерата закажана за 27 мај, BMW на својот Instagram профил објави тизер фотографија на која јасно се...

КичевоПред 7 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 8 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 9 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

НАЈЧИТАНИ

Close