Следете не

Гејминг

По „Modern Warfare, GTA V“ на ред тотално бесплатна е „Civilization 6“

Avatar

Објавено пред

на

Epic Games продолжува со великодушното делење на бесплатни игри, па сега од целосно бесплатната GTA V, преминуваме во светот на стратегиите со Civilization VI.

Sid Meier’s Civilization VI е бесплатна за преземање на Epic Games Store платформата во текот на следните неколку дена, односно до 28-ми мај.

Процедурата за преземање е иста како иста како и досега, треба да ја посетите официјалната страница на играта, да поминете низ процeсот на купување кој нема да ве чини ништо и играта останува во вашата библиотека засекогаш.

Civilization VI е одлична стратегија, а во овој случај бесплатно се дели основниот пакет. Секако, доколку сакате да ја збогатите, секогаш можете да додадете некој од бројните DLC додатоци.

Според некои информации, Epic Games нема намера да сопре со делењето на бесплатни игри за своите корисници. После Grand Theft Auto V и сега Civilization VI, во следниот период гејмерите бесплатно ќе ги добијат и Borderlands The Handsome Collection и Ark Survival Evolved.

Извор: B92.net

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Гејминг

„Call of Duty: Warzone“ достигна 60 милиони корисници

Avatar

Објавено пред

на

Бесплатниот battle royale на Call of Duty: Warzone излезе на 5 Март со што веќе успеа да собере значителен број на играчи. Издавачот вели дека повеќе од 60 милиони играчи досега ја играле Warzone.

Warzone привлече 3 милиони играчи во првите 24 часа, 15 милиони во првите 3 дена. Во првите десет дена собра неверојатни 30 милиони корисници.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Гејминг

Оваа седмица нови #топ15 играчи на нашиот кичевски „Counter Strike“ сервер | #ОстаниДома #Играј #PortaMkGaming

Avatar

Објавено пред

на

Оваа седмица празнично ја заокружуваме во сосема поинаква и многу неизвесна /топ15 листа до самиот крај. Според бодовната состојба и „uptime“ на играчите за победници ги прогласуваме сите 15, но првите три места максимално припаѓаат на следните редовни играчи:

  1. Xin 👑
  2. pesterko 🥈
  3. shirgo 😀 🥉

Сите почести и за останатите:

Останете дома и заедно да се забавуваме на нашиот game-сервер почитувајќи го правилникот!

Гејмерски поздрав до следната недела, додека од денес сите scores се ресетирани!

connect: cs.porta.mk:27015 / add to favorite! 

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Гејминг

Листа на /top15 и /top10 играчи. Кичевчани се придржуваат кон мерките и играат на нашиот C.S 1.6 сервер

Avatar

Објавено пред

на

Имаме нови победници во score на нашиот Counter Strike 1.6 сервер.

Им честитаме на следните играчи кои се во /top15:

Според најголемата светска база на игри GameTracker листата на /top10 изгледа вака:

Конектирај се и играј: cs.porta.mk:27015 / add to favorite server, /score базата од моментов е ресетирана!

#ОстаниДома #Играј #ПортаМК

Кичево, Македонија

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Здравје и убавинаПред 17 минути

Овој витамин најмногу му одговара на телото во заштита од вируси

Спроведеното истражување дојде до нови заклучоци Заштитата на имунолошкиот систем е од витално значење во овој период. Силен имунолошки систем...

ЕстрадаПред 2 часа

(ВО ЖИВО) Припремете мезе и пијалок за екстра расположение со Стојне Николова & Благоја Грујовски вечерва од 21:00 часот

Да ја негуваме нашата музика и да дадеме поддршка на концертите во живо преку „livestream“ платформата која дефинитивно покажа резултат...

МакедонијаПред 2 часа

Жителите од југозападниот регион од нашата земја го почуствуваа земјотресот кој го погоди албанскиот град Корча пред еден час

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала го погоди албанскиот град Корча, кој се наоѓа непосредно до границата...

МакедонијаПред 4 часа

Денеска 35 нови случаи на Ковид-19 во нашата држава

Изминатото деноноќие регистрирани се 35 новозаболени, а 5 лица починаа од Ковид-19. Еден е од Струга на 70 години,а  4-ца...

МакедонијаПред 6 часа

„Женската популација како ранлива група“ проект на студентки при Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство „ФИНКИ“

Група на студентки од „ФИНКИ“ направија проект на тема „Женската популација како ранлива група“. Во современите демократии жената со сите...

КичевоПред 7 часа

Вчера 38 казни за лица од Кичево поради не носење маски за заштита од Коронавирус

Во текот на изминатото деноќие, полициските службеници, издале 151 прекршочен налог на физички лица за сторен прекршок спротивен на уредбата...

ХороскопПред 21 час

Хороскоп за денес (30.05) сабота

ОВЕН Може да очекувате промени на деловно поле. Се разочаравте во саканата личност. Пред вас е период во кој ќе...

КичевоПред 1 ден

Во моментов во домашна изолација се 24 лица од Кичево

Според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, моментално во изолација се 119 лица (Охрид-47, Струга-48, Кичево-24). Врз...

КичевоПред 1 ден

Во Кичево пронајдена не експлодирана минофрлачка мина во подрум

Вчера на ден 28.05.2020 во Полициската станица Кичево, В.М.(52) од Кичево пријавила дека на 24.05.2020 во подрумските простории во нејзиниот...

МакедонијаПред 1 ден

52 лица ново регистрирани како позитивни од Ковид-19, се очекува прес на Министерството за здравство

За во 13:30 часот е закажана прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче на која се очекуваат детали околу состојбата...

НАЈЧИТАНИ