Следете не

Спорт

Погба сака да го напушти Јунајтед

Avatar

Објавено пред

на

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба може да замине во Јувентус. Според „Calciomercato.com“ Погба сепак сака да го напушти Манчестер јунајтед, а враќањето во клубот од Торино е неговиот приоритет.

Како потенцијални идни клубови на Погба се издвојуваат и Реал Мадрид, Барселона и ПСЖ.

За да го продаде Погба, Манчестер јунајтед ќе треба да ја намали цената што клубот ја постави на играчот од средниот ред минатото лето. Ниту еден од клубовите не е подготвен да плати 150 милиони евра за Французинот. Можеби трансфер би се случил со откупна клаузула од 100 милиони евра.

Покрај тоа, Погба сака плата во висина од околу 20 милиони евра годишно.

Претходно беше објавено дека Јунајтед планира да ја активира опцијата за продолжување на договорот со Погба до 2022 година.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Спорт

Газета: Манџукиќ доаѓа во Интер доколку Конте не е повеќе тренер

Avatar

Објавено пред

на

Пo неговото злогласно заминување од Јувентус и неуспешната авантура на Блискиот исток, Марио Манџукиќ би можел да се врати во европскиот фудбал на голема врата. La Gazzetta dello Sport пишува дека хрватскиот ас е една од опциите за новиот напаѓач на Интер, но и дека неговото доаѓање зависи од тоа кој ќе биде на клупата на клубот од Милано.

Антонио Конте е под голем притисок по наводната изјава дека би сакал да се врати во Јувентус и се шпекулира дека може да се раздели со Интер, иако тој ги негираше гласините и рече дека е посветен на новата сезона со „црнците и блузите“.

Но, ако Конте и Интер навистина се разделат, главен фаворит за работното место ќе биде Макс Алегри. Според „Ла Газета“, тој би го донел Манџукиќ како слободен агент, со кого имал голема соработка во Јувентус.

Доколку Конте остане тренер, тој повторно ќе се обиде да го донесе Един Џеко од Рома. Тој исто така сакаше да го купи репрезентативецот на БиХ минатото лето, но Интер не успеа да се договори со Рома за обештетување.

Манџукиќ би бил поповолна опција во секој случај, но за да може тој да стане реален, прво треба да има смена на клупата.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

(ВИДЕО) Во F1 можеби се шоферишта, ама возачите на WRC не треба да се потценуваат!

Avatar

Објавено пред

на

Овие возачи дефинитивно заслужуваат секакви почести!

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Коби Брајант постхумно награден за хуманизам

Avatar

Објавено пред

на

На легендарниот НБА кошаркар, Коби Брајант постхумно му се доделува наградата на Лос Анџелес „Еми“ за „добротворни цели, придонеси за развој на заедницата и инспирација, објави „Bleacher Report“.

Брајант кој го загуби животот во јануари во хеликоптерска несреќа, станува носител на варијација на наградата, која се доделува за неговите активности во Лос Анџелес.

Композиторот и пријател на кошаркарот Џон Вилијамс ја доби наградата во име на семејството Брајант.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

МакедонијаПред 7 часа

Коронавирус денеска: Од 1627 тестирања, регистрирани 139 нови случаи, 30 од Скопје, 20 Куманово, 4 Кичево..

Во последните 24 часа се направени 1627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30 -Куманово...

Живот и стилПред 8 часа

Топ 11 работи за кои ќе жалите што не сте ги направиле кога требало

Овој текст е наменет за сите оние кои се над четириесет и жалат за некои работи што не успеале да...

МагазинПред 8 часа

Топ 9 работи што треба да ги понесете со вас на кампување

Одморот е многу возбудлив настан, особено ако планирате да кампувате. Без разлика дали одите на кампување за прв пат или...

ЗабаваПред 9 часа

Ова е најскапото куче во светот, чини 2 МИЛИОНИ ДОЛАРИ (ФОТО)

Рекордот за најскапо продадено куче на сите времиња го држи Тибетски мастиф. Златниот тибетски мастиф е продаден за неверојатни 1,9...

На денешен денПред 9 часа

На денешен ден (12.08)

Историски настани (12 август) 1860 год. Родена Клара Пелк или Клара Хитлер (германски: Клара Полцл или Клара Хитлер), мајка на...

КичевоПред 10 часа

Кичевчанец бил нападнат од куче-скитник и се здобил со повреди

На 12.08 2020 година, Н.А. (39) од Кичево, во полициската станица пријави дека истиот ден, на булеварот „Ослободување“ во Кичево...

Временска прогнозаПред 14 часа

Сончево и топло, попладне можни се врнежи од дожд, ова се деталите

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има изолирана...

ХороскопПред 23 часа

Дневен Хороскоп (12.08) среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

СветПред 1 ден

(ВИДЕО) Се појавија нови застрашувачки снимки од експлозијата во Бејрут

Во експлозијата во Бејрут која се случи минатиот вторник загинаа 160 луѓе, а околу 6.000 се повредени. Повеќе од 300.000...

МакедонијаПред 1 ден

Кичево руши рекорди, денес 18 новозаболени од вкупно 141

Во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 39 -Куманово...

НАЈЧИТАНИ