Следете не

Скопје

Следете не на Фејсбук, ПортаМК ќе се вклучи во живо од пречекот на ВАРДАР

Avatar

Објавено пред

на

Нашиот тим допатува до аеродромот каде специјално само за нашите читатели ќе се вклучиме во живо на нашата официјална фејсбук страница.

Бидете во тек и следете не на Порта.МК

Скопје

Скопје: Денес и утре прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните места на живеење

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 04.03.2021 година – четврток и утре 05.03.2021 петок, ЕВН Скопје ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните планирани места:

Четврток: 04.03.2021

КЕЦ Скопје Аеродром

ДРАЧЕВО: ул.Драчевски Пат подул2 во Драчево (од 08:30 до 14:00 часот)

КЕЦ Скопје Васил Главинов

ГАЗИ БАБА: ул. Лазар Поп Трајков, броеви 22 до 33, /ул. Габреж, броеви 4 до 19, ул. Ташко Караџа, броеви 19 до 24 (од 07:30 до 15:30 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

САРАЈ: с.Глумово, Шишево и Матка (од 08:30 до 13:00 часот)

Петок: 05.03.2021

КЕЦ Скопје Аеродром

СОПИШТЕ: дел од с. Маркова Сушица (од 09:00 до 14:00 часот)
СОПИШТЕ: с.Добри Дол (краткотрајни прекини), с.Ракотинци (краткотрајни прекини (од 09:30 до 13:30 часот)
ДОБРИ ДОЛ: дел од с.Добри Дол, СОПИШТЕ: сите стопански и нестопански објекти на потегот од с.Добри Дол до Маркова Сушица,викенд населба во Добри Дол и Ракотинци, дел од с.Маркова Сушица (од 09:30 до 13:30 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

САРАЈ: село Љубин, село Глумово, село Шишево, село Матка, село Арнакија, село Семенеште, стопански објекти „Бис Оил“, „Адријус“ ,„Тиамо“, село Буковиќ (од 08:30 до 11:00 часот)
КАРПОШ: Дел од ул.Козле (од 09:00 до 12:00 часот)
ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Кичевска од бр.4 до бр.28 (од 09:00 до 14:00 часот)

Извор: Струја

Прочитај повеќе...

Скопје

Денес најавени прекини на електрична енергија во делови од град Скопје

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 03.03.2021 година – среда, ЕВН Скопје ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните планирани места:

КЕЦ Скопје Аеродром

Дел од с.Сопиште, „дел ул.16 – м.в.Ограда“ (од 11:00 до 15:00 часот)
КИСЕЛА ВОДА: патен правец Кисела Вода – Сопиште после ресторан Теферич прва улица лево (од 09:00 до 15:00 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

ЧУЧЕР – САНДЕВО: Дел од с.Чучер (од 09:00 до 14:00 часот)
КАРПОШ: Дел од ул.Козле (од 10:00 до 12:00 часот)

Извор: Струја

 

Прочитај повеќе...

Скопје

Утрово времен прекин на електрична енергија во скопски Чаир и дел од с.Бардовци

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 19.02.2021 година – петок, ЕВН ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните планирани места на град Скопје:

КЕЦ Скопје Васил Главинов

ЧАИР: дел од Бул. Македонско-косовска бригада(објектите околу Арена Петрол), Дел од Ул. Стојко Јовановски, дел од Лазар Личеноски,дел од ул.Пере Тошев (објектите околу Арена Петрол), Дел од Ул. Славеј Планина,дел од Ул. 380 (објектите околу Арена Петрол), Ул. Максут Садик, Ул. Прохор Пчински (Од 10:00 до 15:00 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

Дел од с.Бардовци (Од 07:40 до 15:30 часот)

Извор: Струја.мк

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

КичевоПред 4 часа

Важна информација од Кичевска Парохија

Кичевското архиерејско намесништво ги известува своите верни чеда дека на ден 05.03.2021 година (петок) ќе се изврши општ Парастос (опевање...

МакедонијаПред 5 часа

Денеска 721 нови случаи на Ковид-19, драстичен скок на новозаболени

Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 357 -Прилеп...

ЗанимливостиПред 6 часа

Сè што треба да знаете за витамин Д3

Сонце, море, плажа, витамин Д3. Ако не сте многу јасни за тоа како овие термини се меѓусебно поврзани, не грижете...

СветПред 7 часа

Тинејџер во Австралија починал откако бил каснат од медуза

Тинејџер во Австралија почина откако го касна отровна медуза, што е прв ваков случај во последните 15 години, соопштија денес...

ЗанимливостиПред 7 часа

(ФОТО) За 8-ми март женски продукти на акција само во АТВА Маркети – Кичево

Бараните женски производи по повод 8-ми март, на акциска цени само во реномираните АТВА Маркети од Кичево

СпортПред 7 часа

Се е спремно за реваншот помеѓу Ливерпул и Лајпциг на истиот стадион

УЕФА закажа уште еден натпревар помеѓу Ливерпул и Ред Бул Лајпциг на исто место – во Будимпешта. Првиот натпревар помеѓу...

Временска прогнозаПред 7 часа

До крајот на денот топло, од утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и температурите ќе се спуштаат, детали..

Денес времето кај нас ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека...

СветПред 7 часа

Тим на научници најавуваат Ковид-19 вакцина во вид на спреј

Неколку научни тимови низ целиот свет работат на развој на вакцина за коронавирус, која би се давала назално во форма...

СкопјеПред 13 часа

Скопје: Денес и утре прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните места на живеење

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 04.03.2021 година – четврток и утре 05.03.2021 петок, ЕВН Скопје ќе работи...

СлучувањаПред 18 часа

(ВИДЕО) Од низата снимки кои се појавија од земјторесот во Грција, на оваа се гледа морничавиот момент, бутикот се помести од своето земјиште

На социјалните мрежи се појавија и фотографии од срамнети куќи, цркви и други градби, но на новаа снимка најубаво се...

НАЈЧИТАНИ