Следете не

Забава

Тостер, бензинска пумпа, ламбурџини…На што фудбалските ѕвезди ги потрошиле првите пари?

Познат е фактот дека фудбалерите заработуваат најмногу во светот на спортот.

Освен огромните износи кои како плата им ги исплаќаат нивните клубови, тие добиваат сериозна сума и од спонзорите.

Но, ниту еден од најпознатите фудбалери не се родил во богато семејство (барем не во раскош каков што имаат денес). Во продолжение може да прочитате на што дел од познатите фудбалери ги потрошиле првите пари.

Касемиро

Играчот за врска на Реал Мадрид и бразилската репрезентација во Реал неделно заработува околу 50.000 илјади евра, а првата плата ја добил во Сао Паоло. Тој со тие пари го купил млечниот напиток „Јакуит“, бидејќи претходно немал пари за такво нешто.

Серхио Агуеро

Напаѓачот на Манчестер Сити играше во Индепендиенте и Атлетико, но таму не заработуваше како денес во Сити. Со првата посериозна сума во Манчестер, напаѓачот си купил луксузно Ламбурџини.

Арда Туран

Легендарниот турски репрезентативец ги заштедил првите плати и на неговиот татко му купил бензинска пумпа во Инстанбул.

Чави

Еден од најдобрите играчи за врска на сите времиња и легендарен фудбалер на Барселона, Чави од првата плата на својата мајка и купил тостер.

Едисон Кавани

Фудбалерот на ПСЖ купил ранч од 1.367 метри квадратни во родниот Уругвај каде што го минува слободното време со пријателите и семејството

Диего Годин и Диего Лугано

Легендарните репрезентативци на Уругвај заедно започнале бизнис. Купиле уругвајска компанија за производство на цименто.

Герет Бејл

Ѕвездата на Реал Мадрид како прва инвестиција купил кафуле во Велс.

Кристиано Роналдо

Напаѓачот на Јувентус е еден од најдобрите во историјата на фудбалот, а само самото тоа и еден најплатените. Таткото на Роналдо починал од прекумерно конзумирање на алкохол кога тој бил многу млад, па него го одгледала неговата мајка. Поради тоа со цел да и се заблагодари првата плата и ја поклонил токму неа.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 43 минути

АЛАРМАНТНО: Гори дабова шума над с.Вранештица на лош терен за ТППЕ (ФОТО)

Пред малку стигна иформација дека околу селото Вранештица во атарот на горната дабова шума непрекинато и со силен интензитет избувнат...

Временска прогнозаПред 1 час

Од вторник северен ветер и пад на температурите за околу 10 степени

Под влијание на значително постудена воздушна маса од север, во вторник и во среда ќе имаме позначителна облачност а ќе...

МакедонијаПред 2 часа

СРЕЌА ВО СЕМЕЈСТВОТО: Кико заминува на лекување, потребните пари се собраа, секоја чест ЛУЃЕ!

Почитувани познати и непознати ЛУЃЕ во вистинска смисла на зборот. Сакам да упатам НАЈГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ ДО СИТЕ граѓани на Република...

МакедонијаПред 3 часа

Прилепчанец ја турнал по скали мајката на својата сопруга

На прилепската улицата „Адем Адемоски“ во попладневните часови на 22 март, дошло до семеен инцидент. Како што информираат од МВР,...

Социјални мрежиПред 4 часа

Корисниците пресреќни: Ја добија долгоочекуваната нова опција на „Messenger“

„Месинџер“ конечно ја добива корисната функција на враќање на конкретна порака во групни разговори (replay). Со ова се олеснува одговарањето...

СветПред 6 часа

Купиле киндер-јајце за децата, но сите се шокирани од она што имало внатре (ВИДЕО)

На мајка од Велика Британија ѝ се згадиле киндер јајцата за навек уште пред да стигне до играчката во киндер...

ЗабаваПред 20 часа

Дневен Хороскоп (23.3) Сабота

Овен Многу сте мрзеливи. Денеска ќе ги извршите само основните обврски. Комуникацијата со саканата личност е променлива. Почнувате да се...

СпортПред 1 ден

„Оф, оф оф“ офкаше арапскиот коментатор на голот на Елмас вчера против Летонија (ВИДЕО)

Мајсторијата на фудбалерот на Фенербахче има уште поголем шмек со арапски коментатор. Прегледајте уште еднаш: https://cdn.off.mk/files/offside/2019/03/22/y2mate.com-eljifelmascotuletonyayaattgolleris9zaqqkz-o360p.mp4

КичевоПред 1 ден

Викенд промоција на „Монстер“ енерџи на ЛУКОИЛ Кичево

ЛУКОИЛ ДООЕЛ Македонија во соработка со енергетските пијалоци на „Монстер“ организира промоција на своите малопродажни објекти ширум нашата држава. Брендот...

КичевоПред 2 дена

Кичевската ТВ Ускана направи фотографии од глутница кучиња, опасни за пешаци и околина

Локалната телевизија од Кичево Ускана направи застрашувачки фотографии од глутница кучиња, кои практично претставуваат опасност за движење на пешаци и...

Во тренд