Следете не

Скопје

Повикале итна помош, кога им рекле медицинските лица да стават маски биле нападнати

Avatar

Објавено пред

на

На 13.11.2020 во 23.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека екипа на Итна медицинска помош била на интервенција на ул.“Стокхолмска“ бидејќи имале повик дека на Т.А. и се влошила здравствената состојба, каде биле пречекани од В.А.(54) од Скопје, Д.А.(49) од Скопје и уште три други лица. Кога едно од медицинските лица им укажало да стават маски за да можат да интервенираат, лицата почнале да ги навредуваат и омаловажуваат, и да удираат по комбето.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје и по целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Извор: СВР Скопје / Дневен билтен

Скопје

Скопје: Денес и утре прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните места на живеење

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 04.03.2021 година – четврток и утре 05.03.2021 петок, ЕВН Скопје ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните планирани места:

Четврток: 04.03.2021

КЕЦ Скопје Аеродром

ДРАЧЕВО: ул.Драчевски Пат подул2 во Драчево (од 08:30 до 14:00 часот)

КЕЦ Скопје Васил Главинов

ГАЗИ БАБА: ул. Лазар Поп Трајков, броеви 22 до 33, /ул. Габреж, броеви 4 до 19, ул. Ташко Караџа, броеви 19 до 24 (од 07:30 до 15:30 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

САРАЈ: с.Глумово, Шишево и Матка (од 08:30 до 13:00 часот)

Петок: 05.03.2021

КЕЦ Скопје Аеродром

СОПИШТЕ: дел од с. Маркова Сушица (од 09:00 до 14:00 часот)
СОПИШТЕ: с.Добри Дол (краткотрајни прекини), с.Ракотинци (краткотрајни прекини (од 09:30 до 13:30 часот)
ДОБРИ ДОЛ: дел од с.Добри Дол, СОПИШТЕ: сите стопански и нестопански објекти на потегот од с.Добри Дол до Маркова Сушица,викенд населба во Добри Дол и Ракотинци, дел од с.Маркова Сушица (од 09:30 до 13:30 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

САРАЈ: село Љубин, село Глумово, село Шишево, село Матка, село Арнакија, село Семенеште, стопански објекти „Бис Оил“, „Адријус“ ,„Тиамо“, село Буковиќ (од 08:30 до 11:00 часот)
КАРПОШ: Дел од ул.Козле (од 09:00 до 12:00 часот)
ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Кичевска од бр.4 до бр.28 (од 09:00 до 14:00 часот)

Извор: Струја

Прочитај повеќе...

Скопје

Денес најавени прекини на електрична енергија во делови од град Скопје

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 03.03.2021 година – среда, ЕВН Скопје ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните планирани места:

КЕЦ Скопје Аеродром

Дел од с.Сопиште, „дел ул.16 – м.в.Ограда“ (од 11:00 до 15:00 часот)
КИСЕЛА ВОДА: патен правец Кисела Вода – Сопиште после ресторан Теферич прва улица лево (од 09:00 до 15:00 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

ЧУЧЕР – САНДЕВО: Дел од с.Чучер (од 09:00 до 14:00 часот)
КАРПОШ: Дел од ул.Козле (од 10:00 до 12:00 часот)

Извор: Струја

 

Прочитај повеќе...

Скопје

Утрово времен прекин на електрична енергија во скопски Чаир и дел од с.Бардовци

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа денес на ден 19.02.2021 година – петок, ЕВН ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата од следните планирани места на град Скопје:

КЕЦ Скопје Васил Главинов

ЧАИР: дел од Бул. Македонско-косовска бригада(објектите околу Арена Петрол), Дел од Ул. Стојко Јовановски, дел од Лазар Личеноски,дел од ул.Пере Тошев (објектите околу Арена Петрол), Дел од Ул. Славеј Планина,дел од Ул. 380 (објектите околу Арена Петрол), Ул. Максут Садик, Ул. Прохор Пчински (Од 10:00 до 15:00 часот)

КЕЦ Скопје Ѓорче Петров

Дел од с.Бардовци (Од 07:40 до 15:30 часот)

Извор: Струја.мк

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ХороскопПред 6 часа

Хороскоп за денес [6 март] сабота

ОВЕН Ве очекуваат нови работни обврски кои ќе мора да ги завршите во краток рок. Важна е добрата организација. Емотивно...

СветПред 9 часа

Откриено колку можат честиците од Коронавирусот да преживеат

Група руски научници, предводени од водечкиот истражувач на Институтот за истражување „Гамалеја“, Владимир Гушин, испитале колку честички од коронавирус можат...

МакедонијаПред 13 часа

Новите случаи на Ковид-19 растат, денес од вкупно 3519 тестови – регистрирани се 843 новозаболени, додека починале 11 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.519 тестирања, а...

СпортПред 13 часа

(ФОТО) Официјално започнат мега фудбалскиот стадион во Штип, кој ќе биде спремен за сите меѓународни натпревари

Фудбалската федерација на Македонија преку #hattrick програмата на УЕФА во соработка со општина Штип и Фудбалски клуб Брегалница / Football...

АвтомобилиПред 17 часа

Како автомобил добива 0 ѕвезди на тест?

Тест за судир во кој автомобилот не доби позитивен рејтинг, како што е Suzuki Maruti S-Presso, доби нула ѕвезди затоа...

МагазинПред 17 часа

Новите ажурирања на Chrome ќе бидат објавени наскоро на секои четири недели

Google Chrome обично добива нови одлични одлики на секои шест недели, без разлика дали се работи за безбедност, стабилност или...

СветПред 17 часа

Повик за СЗО да започне нова истрага за потеклото на вирусот

ENЕНЕВА – Група од 26 експерти испратија отворено писмо до Светската здравствена организација (СЗО) во кое бараат нова истрага за...

МагазинПред 17 часа

Google воведува комплетно нова опција

Минатата недела Google ја претстави првата верзија на оперативниот систем Android 12, наменета за програмерите, чија прва бета верзија се...

ЗанимливостиПред 17 часа

Netflix воведе опција „Fast Laughs“ која е конкурент на TikTok

Netflix лансираше нова опција во мобилната верзија, која им дава можност на претплатниците да се смеат без да мора да...

АвтомобилиПред 17 часа

Електричен караван за авантура: Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche мисли на сè, па за своите клиенти на кои им треба повеќе простор во автомобилот и со кои повремено...

НАЈЧИТАНИ