Временска прогноза Случувања

Претежно сончево, но студено време

Сончево, но студено ќе биде денес времето во Македонија.

Според најавите ќе дува засилен сверен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 1 до 8, а дневната од 6 до 18 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 16 степени.