Следете не

Свет

Се појавија првите снимки од Михаел Шумахер! (ВИДЕО)

Avatar

Објавено пред

на

Михаел Шумахер, по страшната несреќа на скијањето во декември 2013 година, кога тешко ја повреди главата, пет години речиси е во потполно изолација. Вилата во која се наоаѓа е затворена за јавностa… барем досега. Бидејќи семејството на славниот возач ја отвори вратата на таа зграда, и тоа за да се сними документарен филм за животот на асот на Формула 1.

Германските режисери Михаел Вех и Ханс Бруно Камеретнс направиле кинематографско дело под наслов „Шумахер“. Филмот е посветен, според многу оценки на најдобриот возач на Формула 1 на сите времиња, а премиерата е закажана за декември оваа година. Нивниот филм опфаќа различни аспекти од животот на Шумахер, а мозаикот од приказни се дава низ визурата на таткото на Шумахер, Ролф, сопругата Корина, како и децата Џина и Мик.

Facebook

Последни објави

ХуморПред 49 минути

(ВИДЕО) Си направи да му е интересно, си сурфаше на врата по вода

Чудесен е светот и идеите во него… Баткава сурфаше по вода со влезна врата…

Временска прогнозаПред 6 часа

Сончево и топло, денес температури до 35°C

Времето денес ќе биде сончево и значително топло со мала локална облачност во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи...

ХороскопПред 13 часа

Денешен Хороскоп (22 Јули) Понеделник

Овен Работа – Го губите еланот со тоа што се трудите да дојдете до подобра позиција. Потрудете се да ги...

КичевоПред 14 часа

(ФОТО) Голем сообраќаен метеж према превој Стража

Учесници во сообраќајот на кај превој Стража по социјални мрежи реагираат на голем сообраќаен метеж и колона од околу 5км...

ХуморПред 18 часа

(ВИДЕО) Малиов за момент незнаеше каде е, бидејќи љубопитноста некогаш резултира вака…

Детето беше љубопитно што се може со цревото и прскалката…. па во еден момент убаво се офреши… Погледнете:

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) „Џакузи“ за сиромашни од типот „Направи сам“

Популарното „Џакузи“ може да се направи и на природен начин и по природен пат, со камења, цемент а и добра...

ЗанимливостиПред 18 часа

(ВИДЕО) Не е лесно да работите на „работ на смртта“

Навистина станува збор за една специфична работа која сама по себе значи ризик по живот… Погледнете како заработуваат некои кои...

ЗанимливостиПред 19 часа

(ВИДЕО) Фасцинантно: Погледнете од минута во минута како тонеше „Титаник“

Видеото трае 2 часа и 41 минута, точно онолку колку што било потребно да и последниот дел од бродот исчезне...

КичевоПред 20 часа

АТВА Маркети со акција на своите производи до 22 Јули

ЗанимливостиПред 22 часа

(ВИДЕО) Нај неуспешните ТВ настапи кои цел свет ги виде!

Компилација од неуспешни ТВ настапи кои цел свет ги погледна….. Насмевнете се!

НАЈЧИТАНИ