Балкан Случувања

(ФОТО) Во оваа девојка вчера е пукано на бензинска. Кристина се бори за живот

Деветнаесетгодишната Кристина Каплановиќ е застрелана во глава синоќа на бензинската пумпа во Србија за време на кражба. Докторите и понатаму се борат за нејзиниот живот, а полицијата интензивно трага по разбојникот кој ја ранил.

Вооружената кражба се случила синоќа, на бензинска пумпа каде тешко е повредена вработената.

Во моментот кога разбојникот започнал да ги турка вработените држејќи пиштол, пукал и ја погодил несреќната девојка во глава.