Спорт

(ВИДЕО) Роналдо жилет остар кон Торес: Глупаку ајде дома!

Фудбалерот на Рал Мадрид Кристијано Роналдо не можеше да издржи синоќа да не го испровоцира напаѓач на Атлетико Мадрид, Фернандо

Роналдо во неколку наврати го испровоцира Торес, а тоа го правеше во негов стил со насмевка на лицето и дрско, при една мешаница, тој му кажа нешто на Торес, а тој му одговори: Што ти е, кловну?

Следуваше нов дрзок одговор од Роналдо: Глупаку, ајде дома!, на што Торес имаше само едно „Кучкин син”, а на крајот сепак судијата Џунејт Чакир ја смири тензијата.

Погледнете: