Спорт

Официјално: Голманот Реина заминува во AC Milan

Гигантите од Серија А – Милан на твитер објави дека го завршија потпишувањето на голманот на ССЦ Наполи, Пепе Реина, на постојан договор.

Реина играше две сезони  во Серија А за Наполи. Првата беше на договор за заем од Ливерпул, кој траеше 30 настапи, пред да се пресели трајно  по кратко време со Баерн Минхен.

Шпанецот играше најголем дел од својата кариера во Ливерпул и ќе обезбеди конкуренција за младата ѕвезда во пораст, Џанлуиџи Донарума, која во моментов игра како чувар на страната на Милан.