Кичево Случувања Спорт

Во Недела: Ни треба победа за Ф4 – РК. Кале Кичево vs РК. Шампион Скопје

На 17.02.2019 во Недела со почеток од 11:00 часот во спортската сала Јанчица (Кичево) нашиот ракометен тим на Кале Кичево ќе ги измери силите со РК. Шампион од Скопје – кој е прв на табелата.

РК. Кале Кичево

Оваа реванш утакмица е доста битна, бидејќи ни обезбедува директен пласман во Ф4 – па со сите расположливи сретства одиме во Недела и да ги бодриме нашите – за нашиот портал додаде еден навивач и не повика да уживаме во мечот!

Со среќа момци, се надеваме на позитивен резултат!