Забава Занимливости

Кристијано Роналдо оставил 20.000€ бакшиш во Грција (ФОТО)

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери во светот, воодушевен од работата на еден хотел во Грција, каде одмарал со своето семејство, оставил 20.000 евра бакшиш.

Имал само еден услов за менаџерот на хотелот, на сите да им даде еднаков дел.