Следете не

Свет

Роналдо нема да биде дел од гала церемонијата на ФИФА за доделување на награди на најдобрите

Кристијано Роналдо нема да присуствува на доделувањето на наградата на ФИФА, „Д Бест“ за најдобриот фудбалер на светот, па јасно е дека Португалецот нема да биде добитник на признанието кое ќе се додели во Лондон.

Откако се дозна дека Роналдо нема да биде дел од доделувањето на наградите на ФИФА, „Д Бест“, извесно е дека Лука Модриќ ќе добие уште една награда за најдобар фудбалер.
 
Од Јувентус потврдија дека ниту еден нивни фудбалер вечерва нема да присуствува на доделувањето на наградите, а како изговор го наведоа згуснатиот теремин. 
 
Јувентус имаше натпревари синоќа, а веќе во среда ја пречекува Болоња, во нов меч од Серија А.
 
„На тој настан нема да има ниту еден претставник од Јувентус бидејќи времето е прекратко од синоќешното враќање во Торино до натпреварот во среда, а веднаш потоа играме во сабота. Јувентус се заблагодарува на поканата, но не може да возврати со присуство“,изјави портпаролот на Јуве.
 
Церемонијата за доделување на наградите „Д Бест“ ќе се одржи вечерва во Лондон. Кандидати за најдобар 

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 7 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 7 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 9 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

СпортПред 2 дена

Од само едно кроше се здоби со осум фрактури, погледнете (ВИДЕО)

Американскиот ММА борец и бивш член на UFC, Сејџ Норткат, ќе се обиде што поскоро да го заборави своето деби...

НАЈЧИТАНИ

Close