Следете не

Кичево

Денес во 14:00ч Кичево добива „Самопослужна“ автоперална „ВИКТОР“ достапна 24/7

Avatar

Објавено пред

на

По 19 години бренд број 1 за вашиот автомобил, автоперална и вулканизер „ВИКТОР“ – Кичево денес Среда – 29.05.2019 стартува со работа реномирана и современа „Самопослужна“ автоперална на старото и препознатливо место, опремена со современи машини, дополнително застапен со доволен паркинг за повеќе возила.

Свеченоста ќе се одбележи со официјален старт во 14:00 часот и за сите клиенти услугите за перење на вашиот автомобил ќе бидат бесплатни.

Услугите за вашиот автомобил ќе бидат достапни 24/7, со можност за перење на три автомобили константно, така што направата за вода под притисок е од висок квалитет – адаптирана и софистицирана на ротирачка оска токму над вашиот автомобил која дополнително ќе ви го олесни работењето за да се запази секој детал за перење без никаков проблем.

Стручниот тим на самопослужната автоперална „ВИКТОР“ на барање на своите клиенти се потруди за сите нас да овозможи користење на услугите по најповолни цени почнувајќи од 10 денари па нагоре т.е секој 10 денари внесени ви се овозможува 1 минута (60 секунди) + специјализирана машина која служи за вашите пневматици со најсовремените  шампони на SONAX!

Исто така на располагање има и машина за усисување по стартна цена од 10 денари за (2 минути или 120 секунди)

Во склоп на самопослужната автоперална исто така ќе имате можност да се релаксирате со различни видови на кафе, а како малу изненадување и ново во нашиот град во есенко-зимската сезона автопералната ќе ви овозможи и топла вода!!

Дополнително за сите кои имаат потреба од вулканизер „ВИКТОР“ ќе работи секоја ден од 08:0020:00ч освен недела во истиот локал.

Време е вашиот автомобил да го добие заслужениот сјај!

Кичево

(ФОТО) Дали сте знаеле дека кичевскиот тунел е најдолгиот на Балканот со свои 7062 м, во свое време бил и инженерски подвиг

Avatar

Објавено пред

на

На Балканскиот полуостров, со исклучок на тунелот Караванки помеѓу Словенија и Австрија, долг 8 км, еден од најдолгите тунели е и кичевскиот железнички тунел под планината Буковиќ, долг 7062 м и ги поврзува Гостивар-Кичево во железничкиот патен сообраќај, позициониран помеѓу селата Падалиште и Зајас.

Тоа е најдолгиот тунел не само во Македонија туку и на Балканскиот Полуостров, од тоа што се знае изграден бил во 1960-тите години, но наши извори говорат дека 1970-та година бил изграден и за тоа време важел за извонреден инженерско-градежен подвиг.

Прочитај повеќе...

Кичево

ЕВН КЕЦ Кичево: Времен прекин на електрична енергија – МВР Кичево, дел од ул. 11-ти Октомври, бул. Ослободување, детали повеќе..

Avatar

Објавено пред

на

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа утре на ден 25.02.2021 година – четврток, ЕВН КЕЦ Кичево ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата на следните локации:

Од 09:00 до 11:30 часот – МВР Кичево, дел од потрошачи на ул. 11-ти Октомври, 11-ти Септември и булевар „Ослободување“ во близина на Полиција – Кичево 

Извор: Струја

Прочитај повеќе...

Кичево

(ФОТО) Регионалниот пат Кичево-Битола се соочува со секојдневни одрони од планините, апел за поголемо внимание во сообраќајот

Avatar

Објавено пред

на

До нашиот портал пристигна фотографија од возач кој патувал по регионалниот пат Кичево-Битола, каде што може да забележиме одрони на коловозот, на сама кривина во близина на рибникот „Белица“.

Апел за поголемо внимание во сообраќајот, бидејќи во овој регион често пати се случува да има лизгање на земјиштето и одроните да го попречуваат движењето. Во ваков случај известете ги службите доколку истите не се санкционирани, со цел да се избегне поголема сообраќајна катастрофа.

ФОТО: Боро П
Час: 17:25

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

ГејмингПред 2 часа

Денес по наше време доаѓа „Call of Duty“: Modern Warfare – Сезона 2

Играта која моментално е #trending во светски рамки денес ја започнува втората сезона. Овој Battle Pass нуди нацрти за оружје,...

На денешен денПред 3 часа

На денешен ден – 25 февруари

1570 година – Папата Пиус V ја екскомуницира англиската кралица Елизабета Прва за нејзината поддршка на протестантизмот и англиканската црква....

ХороскопПред 4 часа

Дневен Хороскоп -[ 25.02 ]- четврток

ОВЕН Без сомнение, Овни, сте дале се од себе во работата во последните неколку недели. Како што се приближуваат вашите...

ТехнологијаПред 5 часа

И „Google Maps“ ќе биде со нов интерфејс на „Темен режим“

Корисниците на Google Maps и Android Auto наскоро може да очекуваат нови корисни опции, за почеток, „Гугл мапс“ за Андроид...

МакедонијаПред 11 часа

Висока бројка и денес, 725 вкупно, додека починале 13 лица

Во последните 24 часа се направени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 274 -Прилеп...

АвтомобилиПред 12 часа

Пад од 75% во продажната индустрија, каква е судбината на оваа марка на автомобили?

Минатата година беше многу тешка за автомобилската индустрија во Европа, но еден производител забележа драстично поголем пад од другите. Автомобилската...

КичевоПред 13 часа

(ФОТО) Дали сте знаеле дека кичевскиот тунел е најдолгиот на Балканот со свои 7062 м, во свое време бил и инженерски подвиг

На Балканскиот полуостров, со исклучок на тунелот Караванки помеѓу Словенија и Австрија, долг 8 км, еден од најдолгите тунели е...

СпортПред 15 часа

(ВИДЕО) Србинот Јокиќ со 41 поен го демолираше Портланд на гости, О’Нил со транслатор на српски му порача „Играш одлично“

Легендарниот кошаркар на НБА, Шекил О’Нил имаше само пофални зборови за српскиот центар Никола Јокиќ. Асот на Денвер доминираше на...

ТехнологијаПред 15 часа

Која е разликата помеѓу „Crack“ и „Keygen“ во компјутерската индустрија

Бидејќи во пиратските игри, многумина наидоа на поимите „Крак“ и „Кејген“ и не знаеја што е тоа и што е...

БалканПред 15 часа

Тлото во Хрватска не мирува, пред еден час нов посилен земјотрес кај Петриња со јачина од 4,1 степен според Рихтер

Централна Хрватска околу 11 часот повторно беше погодена од посилен земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала со...

НАЈЧИТАНИ