Следете не

Мобилни уреди

Samsung го најави Galaxy Fold

Покрај новите Galaxy S10 Galaxy и средната класа на Galaxy A30 и A50 , Samsung неодамна го претстави иновативниот Galaxy Fold. Овај телефон на преклопување е опремен со Динамички екран AMOLED со дијагонала од 7,3 инчи со сооднос од 4,2:3 и резолуција QXGA +, додека кога уредот е преклопен се наоѓа, Super AMOLED екран од 4,6 инчи со HD + резолуција.

Покрај тоа, големиот внатрешен екран може да функционира како една целина или поделена во две области, но во исто време може да се користат три апликации. Во него има осум-јадрен процесор со 12 гигабајти рам меморија и 512 гигабајти меморија за складирање, додека капацитетот на батеријата е 4380 милиампер-часа.

Камерата, исто така, е многу моќна: Кога телефонот е затворен, на предниот дел се наоѓа селфи камера од 10 мегапиксели, а на задната страна има тројна камера со резолуција 16+12+12 мегапиксели; кога телефонот е отворен, покрај големиот екран се поставени две големи камери со резолуција од 10+8 мегапиксели. Samsung Galaxy Fold се очекува на пазарот во вториот квартал од оваа година, а ќе биде достапен во сребрена, црна, зелена и сина боја.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

Временска прогнозаПред 4 часа

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец....

ЗабаваПред 6 часа

Денешен Хороскоп (27 Јуни) Четврток

Овен Работа Имате шанса да ги ставите своите идеи во акција. Ќе ја имате поддршката на лице во знак на...

ЗабаваПред 8 часа

„Check In“: Bionda Band & Addicted 2 U, резервирај за забава!

Бидете дел од домашните збиднувања со „Check In“ Четврток: Bionda Band ●LIVE Петок: Addicted 2 U ●LIVE Резервации на тел:...

СветПред 15 часа

Куче фрлено во катран без грам совест го оставиле да умре, но сепак се спасило (ВИДЕО)

Животните можеби имаат начини да се заштитат себе си, но кога се со луѓето, тогаш може само да веруваат во...

СлучувањаПред 15 часа

(ФОТО) Гушнати татко и ќерка починаа од како не ја препливаа реката за да го остварат сонот

Светот е шокиран од фотографиите објавени во светот денес на безживотните тела на таткото и ќерката кои гушнати лежат на...

НастаниПред 15 часа

Верен другар: Тони Центински со песната за Тоше ги расплака сите, а сцените во позадина ја кинат душата (ВИДЕО)

Тони Цетински одржа концерт за паметење пред полниот Ташмајдан. Публиката во еден глас ги пеела сите хитови на познатиот музичар...

КичевоПред 16 часа

По повод празникот св.Јован Крстител-Иванден во с.Староец ќе се одржи дводневен турнир во мал фудбал

По повод големиот христијански празник св.Јован Крстител – Иванден во кичевското с.Староец традиционално се организира турнир во мал фудбал. За...

КичевоПред 19 часа

ЕВН: Овие кичевски улици ќе бидат два часа без струја

ЕВН известува дека поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа на ден 26.06.2019 година без електрична енергија ќе останат: Од...

ЗабаваПред 1 ден

Хороскоп за денес (26 Јуни) Среда

ОВЕН Размислувајте однапред при носењето одлуки на деловно поле и важно е некои проекти добро да ги организирате. Со саканата...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: „Секогаш ставај кацига кога возиш мотор“ – Разбуди ги добрите сообраќајни навики!

Министерството за внатрешни работи уште еднаш Ве потсетува за сообраќајните правила за возење мотор. Заштитниот шлем го намалува ризикот од...

НАЈЧИТАНИ