Живот Случувања Спорт

Шумахер повторно на нозе – Пишува Express.Co.Uk

Пет години по несреќата при скијање на Француските Алпи кога претрпе тешки повреди на главата  Михаел Шумахер – станал од кревет.

По несреќата на 29 декември 2013 Оттогаш, легендата на германскиот Формула 1 долго време е изолиран и во коматозна состојба, а неговото семејство дава внимателни информации за неговото здравје.

Според „Express.co.uk“, Шумахер наводно веќе не е врзан за кревет, може накусо да станува без подршка од апарати.

Светскиот шампион во Формула 1, добива посебен третман во неговиот дом во Женева, кој е претворен во болничка единица.

Имаше извештаи дека неделниот трошок за оваа хоспитализација е над 60.000 евра!

Покрај него се неговата сопруга, Корина, и нивните две деца.

Повеќе за оваа вест на Англиски јазик може да прочитате ТУКА