Свет Случувања

Се искарале со сопругата, па ноќта се закачил со авионот од газдата во семејната куќа (ВИДЕО)

Според полицискиот извештај, околу 02:30 ноќе, по локално време, маж кој управувал мал приватен авион, се забил со леталото во неговата семејна куќа. За среќа, неговата сопруга и детето не се повредени во инцидентот.

Типот, како што пренесуваат медиумите повикувајќи се на изјави од сведоците, најверојатно намерно се забил во куќата , бидејќи неколку часа пред тоа бил приведен поради сомневања дека ја нападнал сопругата. Несреќата се случила откако тој бил ослободен од притвор.

Според изјави на сведоците, тој ја нападнал сопругата вечерта додека пиеле. Мажот го возел авионот на својот газда.

Предниот дел на куќата е целосно изгорен, а жената и детето, за кое велел дека не знае дали е негово, поминале без повреди.