Свет Случувања

Се урна авион во близина на Вашингтон (ВИДЕО)

Авионска несреќа попладнево го потресе Вашингтон и предизвика оштетување на неколку автомобили, пишуваат тамошните медиуми.

Според полицијата инцидентот се случил кога пилотот ја загубил контролата врз леталото бидејќи моторот откажал.

За среќа во оваа авионска несреќа нема жртви, а на видео снимката се гледа страшниот пад на авионот и негова експлозија која предизвика страв кај возачите во сообраќајниот метеж во тој дел на градот.

Dramatic video captures small plane crash in Washington

Shocking video shows plane crashing into busy intersection and bursting into flames. Incredibly, no one was seriously injured. abcn.ws/2p522Q9

Geplaatst door ABC News op Woensdag 3 mei 2017

Thank you Jesus no 1 killed

A post shared by Barney & Sabrina (@mr_mrs_ziko) on

https://twitter.com/MukilteoPolice/status/859540718884331520/photo/1