Следете не

Спорт

Шампионот Иџе сепак нема да учествува за големата награда на Италија и покрај сите превземени работи нашиот влез е забранет!

Avatar

Објавено пред

на

Шампионот Иџе:

Направивме се’. До последен момент, очекувавме дека веројатно ќе може да патуваме во Италија и викендов да возам на патеката Муџело.

За жал, денес веќе дефинитивно е јасно, дека на оваа трка нема да учествувам. Направивме се’ што можевме. Покриени се сите трошоците за котизација, со цел да може да обезбедиме учество. Го подготвивме автомобилот кој ги има потребните перформанси за трка. Ја контактиравме амбасадата на Италија. Разгледувавме алтернативи, барајќи можност, до последен момент. За жал, безуспешно.

Нашата земја се најде на списокот на земји, чии граѓани поради пандемијата од коронавирусот, добија забранет влез во Италија.

Верувам дека во следниот период годинава, јас заедно со мојот автомобил и мојот тим, ќе може да бидеме дел од меѓународните тркачки предизвици. Целата енергија и напори ќе ги фокусираме кон ТЦР шампионатите низ Европа. Силно сум убеден дека ќе успееме да бидеме дел од следните трки – стои во неговиот фејсбук статус за јавноста.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Спорт

(ВИДЕО) Еве кој ќе го наследи големиот Икер Касиљас – синот Лукас, кој со прекрасна одбрана на голот го најави големиот талент

Avatar

Објавено пред

на

Судејќи според видеото што легендата на Реал и шпанската репрезентација го објави денеска на Инстаграм, синот Лукас со неговата одбрана на голот во целост најавува голем талент и можеби наследникот на големиот Икер Касиљас.

Објавата ја коментираше и поранешниот колега од репрезентацијата – Карлес Пујол. „Тој го прави тоа многу подобро од неговиот татко“, напиша на шега Пујол.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

(ФОТО) Атлетико Мадрид моментално води против Гранада, Луис Суарез е веќе именуван на клупата – се очекува да дебитира

Avatar

Објавено пред

на

Домаќините Атлетико Мадрид моментално се во полна трка за победа против Гранада. Стрелец на голот беше Диего Коста во 9-тата минута.

Атлетико пропушти и шут од белата точка…

Голем број фанови очекуваат деби на големата ѕвезда која допатува од Барселона, Луис Суарез кој за сега е на клупата….

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Спорт

Прв пат по 10 години, Роналдо и Меси ќе ги нема во номинациите за најдобар играч во УЕФА, еве кои ќе се борат за наградата..

Avatar

Објавено пред

на

Лионел Меси и Кристијано Роналдо за прв пат по 10 години останаа во последниот потесен избор за награда за најдобар играч на годината во УЕФА, со Кевин Де Брујн и Роберт Левандовски да се изборат за индивидуалната награда.

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер исто така е во трка за наградата, а новиот победник треба да биде објавен на почетокот на октомври.

Роналдо, кој во моментов ја разгледува трговијата во Италија со Јувентус, го освои признанието во три наврати, каде исто така има вкупно девет номинации за неговото име, додека супер-популарниот играч на Барселона Меси го освои двапати и се најде во последната потесна листа на шест од последните 10 сезони.

Двајцата мажи се истакнуваа како најдобри играчи во нивната генерација веќе повеќе од една деценија, но како што продолжуваат да напредуваат во триесеттите години, неизбежното менување на чуварот почнува да се оформува.

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

СпортПред 8 минути

(ВИДЕО) Еве кој ќе го наследи големиот Икер Касиљас – синот Лукас, кој со прекрасна одбрана на голот го најави големиот талент

Судејќи според видеото што легендата на Реал и шпанската репрезентација го објави денеска на Инстаграм, синот Лукас со неговата одбрана...

МакедонијаПред 8 часа

Денес 112 новозаразени од Ковид-19, 8 починати

Во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 46...

МагазинПред 9 часа

Маргаринот и не е толку нездрав продукт

Маргаринот долго време е на тапет дека е нездрав продукт. Но, во последните месеци нутриционистите се обидуваат да го спасат...

КичевоПред 9 часа

Двајца повредени во сообраќајка на патот Кичево-Гостивар вчера

На 28.09.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај с.Зајас, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко...

ЗабаваПред 9 часа

Кога е вистинско време за кафе?

Заклучок е дека кафето треба да го одбегнувате кога нивото на кортизол во крвта е најголемо во текот на денот,...

Живот и стилПред 9 часа

Што прават успешните луѓе после работа?

Сите имаме некакви навики по завршување на работните обврски, но што точно прават оние најуспешните? Хафингтон пост, се обиде да...

Здравје и убавинаПред 9 часа

Газираните пијалаци го уништуваат мозокот

Долготрајното пиење на газирана вода ги менува хемиските процеси во мозокот и влијае на однесувањето. Газираните пијалаци го уништуваат мозокот,...

МагазинПред 9 часа

Жените кои глумат оргазам повеќе се наклонети кон неверство

Иако мажите често се обвинети за глумење во креветот, жените се оние кои предничат кога станува збор за лажирање оргазам....

МакедонијаПред 12 часа

Утринава 17 припадници на АРМ имале тешка сообраќајна несреќа

Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска за МИА потврдува дека во болницата се хоспитализирани 17 лица со телесни повреди и...

ХороскопПред 22 часа

Хороскоп за денес (29.09) вторник

Овен Се занимавате со ситници кои не ви одат од рака. Морате да се подготвите за посилно  темпо на работа,...

НАЈЧИТАНИ