Следете не

Живот

Швеѓанка гнете по 15 тегли Nutella месечно: „Сакам да имам најголем задник на светот“

Швеѓанката со српско потекло Наташа Краун сака да има најголема задница на светот, поради што консумира до 6.000 калории дневно.

24-годишната Краун од Гетеборг уште сега одвај си најдува облека во која може да ја собере, но вели дека не запира со дебелеењето додека ги нема најшироките бедра на светот.

https://instagram.com/p/BnRokh6AHme/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

На пластични операции веќе има потрошено над 65.000 долари, а режимот на исхрана кој го има се состои од пица, сладолед и до 15 стаклени тегли Nutella месечно. Таа инсистира дека поради тоа што е голема се чувствува „моќно и секси“.

https://instagram.com/p/BnGuFoCgEf5/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Пријателите главно ја поддржуваат во остварување на нејзиниот „сон“, а голем број фанови има и на Инстаграм, каде ја следат над 130.000 корисници. Наташа признава дека родителите не ја поддржуваат и дека се плашат оти таа ќе стане преголема и ќе си го доведе здравјето и животот во опасност.

Со висина од 177 сантиметри, Наташа тежи околу 135 килограми. „Мојата трансформација беше шок за многу луѓе, бидејќи доста зголемив на тежина, но морам да се здебелам уште 25 килограми“, вели таа.

https://instagram.com/p/Bm_HySXgf6U/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

„Семејството воопшто не ме поддржува, но ќе направам сè што треба за да го имам најголемиот задник на светот“, заклучува упорната Краун.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

ЗабаваПред 5 часа

Дневен хороскоп | 21.04 Недела

Овен Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на...

ЖивотПред 5 часа

БОЖЈО ЧУДО: Јовче по четири години поминати во кома, се разбуди и ќе слави матура со своите другарчиња

Јован Колоски, струшкото детето херој, кој по четири години поминати во кома успеа да се разбуди и да ја победи...

ЗабаваПред 6 часа

(ВИДЕО) Ова нема граници на човечка издржливост, погледнете

КултураПред 8 часа

Утре е Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во...

СпортПред 9 часа

Ериксен се поблиску до кралскиот клуб

Ѕвездата на Тотенхем, Кристиан Ериксен на лето најверојатно ќе се пресели во Реал Мадрид, ексклузивно пренесува весникот „АС“. Данскиот репрезентативец...

Временска прогнозаПред 11 час

Утрешниот ден ни носи сонце и стабилно време

Утре преку денот ќе преовладува стабилно и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер кој...

МакедонијаПред 1 ден

МВР: Викендов ќе работат сите одделенија на Управни Служби

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20...

ЗабаваПред 1 ден

Денешен хороскоп (20.04) Сабота

Овен Во полошо расположение сте од вообичаено, и тоа може да предизвика конфликти на работа. Не се грижете околу тоа,...

ЗабаваПред 1 ден

Боксеров покажа храброст, на сред интервју ја „бакна“ новинарката.. (ВИДЕО)

Боксерот Кубрат Пулев се најде на цел на критики откако на социјалните мрежи се појави видеото на кое страсно ја...

ЗабаваПред 1 ден

Мајмунов верувале или не е на строга диета!! (ВИДЕО)

Диета држи! 😀

Популарни

Close