Следете не

Забава

Дечко на eBay си ја продава „користената“ девојка

Дејл Ликс на својот eBay профил објави оглас во кој ја огласува за продажба својата девојка, но деталниот опис на „производот“ предизвика бура од реакции на социјалните мрежи.

Дејл очигледно се обиде да си ја разбие досадата со јавна шега на сметка на својата девојка. Тој својата партнерка Кели Гривс одлучи да ја продаде преку eBay, а огласот го повлече кога цената за неговата девојка надмина износ од неверојатни 70.000 фунти.

Меѓутоа, уште поинтересни се деталните информации за „производот“ кои беа составен дел од огласот на Дејл. Имено, Ликс во описот напиша дека е апсоултно видливо дека робата е користена, а наведува и дека производот е „за делови“ и дека „не работи“.

Исто така, потенцијалните купувачи тој ги предупреди дека неговата девојка „произведува константна бука“.

Наведе и дека „каросериски е прилично сочувана, но дека веќе покажува знаци на истрошеност“, пред да напише дека „задниот дел малку пропушта, но не е ништо што не може да се поправи“.

Меѓутоа, неговата шега излезе од контрола кога почнал да прима пораки од луѓе од цел свет, пренесува Mirror.

Овој оглас набрзо стана вирален хит и достигна 81.000 прегледи за еден ден, што привлече повеќе од стотина понуди од кои најголемата беше дури 70.200 фунти.

Дејл, кој живее во британски Есекс, беше опсипан со стотици пораки од потенцијални купувачи кои на шега го прашуваа дали производот може да се земе „на проба“ и колку „претходни сопственици“ имала девојката.

 

© Порта.мк Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината што се превзема.

Facebook

Последни објави

КичевоПред 7 часа

Тешка сообраќајка во близина на с.Другово – Кичево помеѓу мотор и тешко товарно возило

Поради случена сообраќајна несреќа на патот према Охрид, пред клучката што ги поврзува Демир Хисар и Битола – сообраќајот е...

СветПред 7 часа

За 16 секунди исчезнуваат 16.000 тони челик снимено на камера! (ВИДЕО)

„Кулата Мартин“ е облакодер во Пенсилванија (поточно не Е, туку БЕШЕ) кој беше срушен за само 16 секунди. Станува збор...

СпортПред 9 часа

Зидан ја започна реконструкцијата на Реал Мадрид

Екипата на Реал Мадрид го продолжи договорот со уште еден првотимец, додека навивачите нетрпеливо чекаат трансфер-бомби со кои ќе може...

Временска прогнозаПред 15 часа

Викендот може да се планира, ќе имаме летни температури!

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе...

ЗабаваПред 19 часа

Дневен Хороскоп | 23.05 Четврток

ОВЕН Ќе имате слободно време повеќе од обично, а тоа ви е потребно. Искористете го овој ден за да се...

КичевоПред 1 ден

(ВИДЕО) Вака си поминаа кичевските матуранти од ОСУ „Мирко Милески“ – Кичево

Честитки за вашата матура ви посакуваме се најдобро во животот и успеси во понатамошните скалила на едукација. Утре на другарска...

СветПред 1 ден

Германија е-тротинетите ги брка од тротоарите и ги вклучува во сообраќајот

Германскиот Горен дом од Парламентот потврди дека на предлог на министерот за транспорт, Андреас Шауер, електричните тротинети од тротоарите се...

МакедонијаПред 2 дена

Веќе возиме поскапи горива, за тие што не се информираа – еве ги цените!

На бензинските на Лукоил и Макпетрол бензините поскапеа за 1 денар, а дизелот за 2 денари по литар. Бензинот 95...

ЗабаваПред 2 дена

Хороскоп за денес (22.5) Среда

ОВЕН Пред вас е добар ден во кој ќе успеете да реализирате сѐ што ќе замислите. Имате сѐ повеќе проблеми...

СпортПред 2 дена

Од само едно кроше се здоби со осум фрактури, погледнете (ВИДЕО)

Американскиот ММА борец и бивш член на UFC, Сејџ Норткат, ќе се обиде што поскоро да го заборави своето деби...

НАЈЧИТАНИ

Close