Свет Случувања

Силниот ветар си игра играчки со авион кај црногорски Тиват (ВИДЕО)

„Го снимив ова кај Радановиќ кај Тиват. Ризичен обид на слетување. Авионот е пренасочен кон Подгорица“, стои во описот на видеото.

Според црногорските медиуми вчера поради силниот ветер четири авиони кои требало да слетаат на аеродромот во Тиват биле пренасочени за Подгорица.