Македонија Музика Случувања

Слаџа Алегро удри по струмичани, по нејзиниот последен настап таму (ФОТО)

Српската пејачка Слаѓа Алегро вчера беше во Струмица каде имаше настап во еден ноќен клуб, а пејачката по забавата објави и фотографија на својот Инстаграм профил.

Освен фотографија од самата себе, пејачката сподели и едно „лошо“ искуство за време на вечерта

 

– Знае ли некој да му објасни на мозокот кој среде нечиј настап сака да пројде преку бината каде стојат и свират изведувачи… Но, само да пројде од тука му е поблиску бидејќи е гужва. Каде друже, кадеее???, напиша пејачката.

Со оваа порака таа алудираше на струмичани кои вчера ги забавуваше пејачката.