Занимливости Спорт

„Паненка“ од слободен удар – тоа го може само овој фраер (ВИДЕО)

Вистинска мајсторија беше видена на натпреварот помеѓу Сантос Лагуна и Атлас (3:1). Стрелецот на гол на овој натпревар, Освалдо Мартинез слободниот удар од далечина од околу 18 метри го изведе со – „паненка“!

Неговиот обид беше успешен и со тоа дефинитивно постигна еден од најуникатните погодоци од слободен удар.

Un coup-franc panenka au Mexique

Que golazo !

Geplaatst door L'EQUIPE op Dinsdag 9 oktober 2018