Балкан Случувања

Еве зошто е студено, среде Јуни – Снег во БиХ! (ВИДЕО)

Ладниот бран кој го зафати целиот балкански регион предизвика пресврт во времето.

Во Босна и Херцеговина утрово се измерени само два степени, додела екстремно ладно е и во Словенија, а овие температури предизвикаа и снег на повисоките места.

Имено врвот на Јулиските Алпи во Словенија кој се наоѓа на 2.541 метари надморска височина  денеска беше покриен под снег, а видео од зимската идила осамна на социјалните мрежи, погледнете.

Dobro jutro ❄❄iz Kredarice! 🎥 Rok Zalokar Mountain GuideExtreme VitalRazmere v gorah#fjallraven #heliskialbania#rokzalokar #scarpaclimb #suunto #bledlake #bled #igslovenia #Slovenia #nationalpark #julianalps #triglavstory #climbtriglav #Triglav #exploreshare #timetoplay #bovecslovenia #guideslo #bergtagen #freeridebus #scarpaski #verticaladventuresslovenia #heliskislovenia #snow #salomonfreeski @fjallravenofficial

Geplaatst door Vertical Adventures Slovenia op Zondag 24 juni 2018