Случувања Спорт

Снимена смртта на боксер во ринг после брутален нокаут (ВИДЕО)

Во последните неколку дена на интернет кружи снимка од нокаутирањето на италијанскиот боксер Кристиан Дагио после кое падна во кома и никогаш не се разбуди.

Дагио во кариерата боксувал 189 борби и победил на 145 од нив, а притоа е и седмократен светски шампион.

49-годишната легенда на италијанскиот бокс падна после ударот на Дон Пареанг и почина на патот до болницата.