Временска прогноза Случувања

Сончево и топло, но во наредните денови голем пад на температурите проследено со дожд

Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност.

За време на викендот во попладневните часови времето ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Позначителна промена се очекува во понеделник кога во поголем дел од земјава ќе има поројни врнежи од дожд со грмежи и засилен северен ветер, а дневната температура ќе се намали за десетина степени.

За нови информации нашиот сервис ќе ви стои на располагање 24/7

Пријатен ден.