Временска прогноза Случувања

Сончево и топло со температура до 33 степени

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност и слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се движи од 7 до 16, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во интервалот од 27 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност и слаб со ветер од северозападен правец.Температурите ќе се движат од 12 до 31 степен.

Денеска и во понеделник во текот на денот ќе се задржи стабилно, суво и топло време за овој период од годината. Од понеделник кон крајот на денот ќе настапи значителна промена на времето која и во наредните денови ќе услови зголемена облачност, повремени локални врнежи од дожд, засилен северен ветер и опаѓање на дневната температура во поголем дел од земјава за повеќе од 10 степени.