Следете не

Временска прогноза

Денес сончево со мала умерена облачност, висок УВ до 9 – не очекува топол бран!

Avatar

Објавено пред

на

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 25 до 36 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Кичево, сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 20, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

Во петок и за време на викендот ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе донесе благо спуштање на температурите, а во петок понекаде ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Од понеделник следува период на стабилно и доста топло време.

Временска прогноза

Продолжува периодот на сончево и топло време, денес до 29 степени

Avatar

Објавено пред

на

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од два до 10, а максималната температура од 23 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од девет и максимална до 28 степени.

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Прочитај повеќе...

Временска прогноза

Ноември ќе биде постуден од вообичаеното проследен со снег, бидете спремни!

Avatar

Објавено пред

на

Полека но сигурно поминува и втората половина од месецот октомври кој е многу стабилен, суво и многу топол од вообичаеното.

Според моменталните анализи кој ги направивме со помош на најпрецизните метеоролошки модели ноември месец во нашиот дел од европскиот континент ќе биде нешто постуден од вообичаеното со подпросечни температури на воздухот.

Поради ваквата состојба има услови во текот на месецот да се зоздадат услови и за првите врнежи од снег на пониските места низ државава.

Сепак и покрај ова повремено секако дека се очекуваат и потопли денови и јужно воздушно струење.

За нови и подетални метео информации следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ

Прочитај повеќе...

Временска прогноза

Денес топло, додека ноќеска во Кичево температурата се спушти до 3°C, а од петок очекуваме дожд

Avatar

Објавено пред

на

Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до  10, а  дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје и Кичево сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Продолжува периодот на топло време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд.

Прочитај повеќе...

Facebook

Последни објави

Здравје и убавинаПред 45 минути

Девет чекори до рамен стомак

Без оглед колку сме стари, секогаш сакаме да имаме рамен стомак, така што нашите фустани да се вклопат совршено и...

МагазинПред 51 минута

ТАКТИЧКИ СМИСЛЕНО: Пет работи кои жените ги прават пред да се впуштат во жесток секс (ФОТО)

Секој чекор пред акцијата во кревет е добро испланиран Спонтан, непланиран секс е една од најдобрите работи во светот, но...

МагазинПред 55 минути

КАДЕ ТРЕБА ДА ОТПАТУВАТЕ СПОРЕД ХОРОСКОПОТ: Раковите и девиците во Рим, а водолиите во Русија за Божиќ

Раковите функционираат одлично на места со прекрасни плажи, реки или водопади. Островите во Грција, Рим, Карибите или Малдивите како и...

МагазинПред 58 минути

НАПИВКАТА НА ДИПЛОМАТИЈАТА: Ова е најскапиот алкохол во светот (ФОТО)Станува збор за ликерот „мутаи“

Станува збор за ликерот „мутаи“ Кинеската компанија „Диагео“, за која можеби малкумина чуле, го произведува моментно најскапиот алкохолен пијалак во...

Дом и уредувањеПред 1 час

ВПИВА НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЈА И ЗРАЧЕЊЕ ОД КОМПЈУТЕРИТЕ: Успешните луѓе ја имаат оваа билка во своите канцеларии (ФОТО)

Иако не е премногу лично на изглед, ова растение ефикасно го прочистува воздухот во домот или во работните канцеларии. Една...

МагазинПред 1 час

СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА ЦИКЛУСОТ: Еве зошто е добро да водите љубов кога имате менструација

Сега ќе ве разубедиме дека водењето љубов за време на оние денови е полн погодог за понежната половина. Жените го...

Живот и стилПред 1 час

Мажите сакаат црвено и природно

Секоја жена барем еднаш се прашала што најмногу ги привлекува мажите кај понежниот пол. Одговорот на ова прашање го дава...

Живот и стилПред 1 час

Осаменост е поштетна по здравјето од пушењето цигари

Секое второ домаќинство во германскиот главен град Берлин, има само по еден член. Поради тоа, во градот веќе постојат служби...

СпортПред 1 час

Зидан: Сакам доживотно да останам во Реал

Реал Мадрид се наоѓа во мини-криза, но тоа воопшто не го загрижува тренерот Зинедин Зидан. Французинот беше критикуван за лошиот...

КултураПред 1 час

Врвниот контрабасист Рено Гарсија Фонс во Филхармонија

Врвниот француски контрабасист Рено Гарсија Фонс в четврток во 20 часот ќе настапи како солист со оркестарот на Филхармонија. Пред...

НАЈЧИТАНИ